Перший крок для безпеки пасажирок: Укрзалізниця створить купе для жінок

15:14, 23 Травня, 2023

«Укрзалізниця» анонсувала створення окремих купе виключно для жінок. На підприємстві уточнили, що це тимчасовий захід для убезпечення пасажирів зокрема і від гендерно зумовленого насильства.

 

Сьогодні, 23 травня, «Укрзалізниця» анонсувала створення купе виключно для жінок: це пілотний захід з загального комплексу підвищення безпеки у поїздах дальнього сполучення.

«Ми віримо в комплекс заходів, одним з яких стане «пілот» з жіночими купе. Ми тестуватимемо їх упродовж декількох місяців та разом з громадою і фахівцями приймемо рішення щодо масштабування. Це буде залежати від реального попиту та відгуків», – зазначив голова правління «Укрзалізниці» Євген Лященко.

Наразі фахівці розробляють оновлення для мобільного застосунку УЗ, щоб додати туди додаткову функцію щодо купе для жінок.
Крім купе виключно для жінок, у залізничному транспорті в Україні планують запровадити відеоспостереження, тривожна кнопка в купе, посилене патрулювання та невідворотність покарання за домагання, щоб підняти рівень безпеки для пасажирок і пасажирів.

Водночас нові вагони, які складають 15% від загальної кількості вагонів «Укрзалізниці», вже обладнані відеоспостереженнями та кнопками виклику провідника.

Нагадаємо, що обговорення щодо впровадження, окрім змішаних, ще окремих купе виключно для жінок заради безпеки і комфорту пасажирок у залізничному транспорті, викликало резонанс у соціальних мережах. Вже 15 травня 2023 року на урядовому порталі створили петицію, в який закликали «Укрзалізницю» додати фільтр «стать» при купівлі квитка та створити принаймні один окремий вагон для жінок і, відповідно, окремий для чоловіків в усіх потягах, маршрут яких перевищує 6 годин. Станом на 23 травня петиція набрала 22 843 підписів із 25 тисяч необхідних.

 Як повідомляла «Гречка», на Кіровоградщині розробити чат-бот «СкладнеПросто», який містить поради і пояснення щодо домашнього, гендерно зумовленого насильства, аб’юзу, а також корисні контакти для жителів області

Останні новини по темі
Рятувальники Кіровоградщини планують створити додатковий підрозділ по розмінуванню деокупованих територій
Depositphotos 567660342 S
net 1
Потреба у понад 80 маскувальних сіток: у Кропивницькому закликають долучитись до плетіння
Читайте також

У п’ятницю, 14 червня, у Кіровоградському райсуді продовжили підготовче засідання по обвинуваченню контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, ...

18:58, 14 Червня, 2024

Журналісти українського видання “Texty.org” заявили про тиск і погрози від американських посадовців та політики. Така ситуація стала наслідком оприлюдненого у виданні матеріалу ...

16:50, 14 Червня, 2024

Новгородківська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті захисника Василя Ільківа....

16:44, 14 Червня, 2024