У трьох школах Кропивницького укриття планують робити “по-сусідству”: чому

17:37, 23 Травня, 2023

У Кропивницькому наразі у трьох школах немає укриттів. Облаштувати їх планують у сусідніх закладах, проєкти вже готові. Натомість батьків рішення робити по одному укриттю на 2 заклади обурює.

До “Гречки” звернулася пані Альона – мама майбутньої першокласниці однієї із кропивницьких гімназій, де немає укриття. Жінка говорить, що подавала петицію з проханням побудувати у закладі модульне укриття. Петиція назбирала необхідну кількість голосів і її винесли на розгляд депутатських комісій. Проте авторці петиції, за її словами, під час засідання комісії повідомили, що таке укриття не є безпечним і грошей у міському бюджеті на його побудову немає.

“В сенсі не є безпечним? Я навела приклади, коли такі укриття вже активно будують в інших містах і їхню безпечність доведено. На це мені сказали, що у міста немає грошей на будівництво такого укриття. Мене це обурює, адже була субвенція, яку чомусь місто наше не залучило”, – прокоментувала пані Альона.

Під час сьогоднішнього пресбрифінгу очільниця управління освіти Лариса Костенко пояснила, що згідно з Постановою Кабміну субвенцію можна залучати на захисні споруди. Кропивницький подав проєкти по двох таких об’єктах для залучення цієї субвенції. Про можливість залучати субвенцію на тимчасові укриття у постанові не йдеться.

Тобто, модульне укриття по типу належить до тимчасових укриттів, на які субвенція не передбачається.

Проте посадовиця говорить, що у місті лише три школи не мають укриттів і можливостей їх там облаштувати, тобто навіть елементарних підвалів. Тому було прийнято рішення облаштовувати у сусідніх найближчих до них школах чи садочках укриття, які будуть вміщувати дітей двох закладів.

Для гімназії, у якій пані Альона через петицію просила облаштувати модульне укриття, то передбачається, що у сусідньому дитсадку облаштують укриття на обидва заклади.

“Для цієї гімназії найкращий варіант, який був знайдений – це облаштування укриття в найближчому приміщенні садочка. Цей проєкт управлінням освіти замовлений, виготовлений і, здається, вже проведена експертиза. Наші уповноважені особи вже готуються оголосити тендерну закупівлю на визначення підрядника і тоді розпочнуться роботи”, – пояснила посадовиця.

Натомість мама першокласниці цієї гімназії запевняє, що укриття у тому садочку дуже маленьке, низьке настільки, що доросла людина чи ж старшокласники просто там і вирівнятися не зможуть. Але найбільше вона акцентує на тому, що потрібно дітям долати певну дистанцію, аби потрапити до укриття.

“В мене дитина ще мала – це перший клас. А якщо це зимою, то вони поки всі одягнуться, поки по снігах та морозах дійдуть до того садочка, то це ж просто стане цілим випробуванням для них. Мені важлива безпека моєї дитини, тому я мовчати не буду, я прошу аби у нашій гімназії було своє укриття”, – наголосила пані Альона.

Вона говорить, що вже передавала звернення й особисто очільнику ОВА Андрію Райковичу, проте їй перетелефонували й теж відповіли, що укриття для цієї школи буде у сусідньому садочку. Про остаточне рішення по петиції поки говорити зарано.

Примітка:

Назви гімназії та номери дитсадків не вказали у публікації з міркування безпеки

 

Останні новини по темі
Навіки в строю: чотири громади Кіровоградщини повідомили про загибель військових (ФОТО)
geroii copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy
1 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy
На Кіровоградщині урочисто освятили новий храм Православної Церкви України (ФОТО)
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запровадили на Кіровоградщині у понеділок, 15 липня....

22:36, 14 Липня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом тижня, з 15 по 21 липня 2024 року....

16:59, 14 Липня, 2024

У Кропивницькому родинам полеглих воїнів з Кіровоградщини передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно. ...

15:07, 14 Липня, 2024