Боротьба з корупцією і відновлення країни: як затримання хабарників допомагатимуть повоєнній відбудові

09:53, 01 Червня, 2023

Корупція продовжує залишатися в трійці найбільш серйозних проблем в Україні. Так, за результатами дослідження Нацагентства з питань запобігання корупції (НАЗК), навіть у розпал повномасштабної війни, вважає понад 64% українців. До топ-3 корумпованих сфер, на думку опитаних, входять правоохоронні органи, послуги з підключення та обслуговування систем електро-, газо-, водопостачання та водовідведення та сервісні центри МВС.

Утім, від рівня корупції у найближчому майбутньому залежить не лише добробут громадян у звичному розумінні, а й повоєнна відбудова держави загалом. Зокрема, надходження грошей на відновлення від міжнародних організацій. Як боротьба з корупцією наближає нас до перемоги та налагодження мирного повоєнного життя – пояснили у Центрі громадського моніторингу та контролю.

Міжнародні партнери пильнують

Наприкінці червня у Лондоні відбудеться Міжнародна конференція з відновлення України (Ukraine Recovery Conference), яка стане продовженням підготовки міжнародної спільноти до повоєнної відбудови нашої держави. Пріоритетами заходу, за словами Прем’єр-Міністра України Дениса Шмигаля, будуть швидке відновлення, залучення приватного бізнесу до відновлення та розбудови України, реалізація реформ. Останній пункт передбачатиме і боротьбу з корупцією, адже це питання звучало в переліку основних і під час минулорічної конференції із відновлення у Швейцарському Лугано.

Міжнародні партнери надіслали Україні чіткий сигнал: відбудова нашої держави, у яку вони вкладатимуть гроші, буде відбуватись під наглядом, а бодай якісь факти корупції у цьому процесі можуть зупинити допомогу світової спільноти.

У цьому контексті численні корупційні скандали, що останніми тижнями розгорілись у країні: від свіжого “мішкового” скандалу в державному підприємстві “Енергоатомі” до затримання голови Верховного Суду України Всеволода Князєва на рекордному хабарі – ще більше привертають увагу Заходу до рівня корупції в Україні. Однак, і це має дві сторони: те, що навіть під час війни корупційні справи в країні не замовчуються та мають неабиякий резонанс, може сигналізувати західним партнерам про позитивні зрушення у цій галузі.

Арешт Князєва: безпрецедентна справа НАБУ

Про відродження боротьби з топ-корупцією, гучно нагадав арешт голови Верховного Суду Всеволода Князєва: 15 травня стало відомо, що його “взяли” на рекордному хабарі у 3 мільйони доларів. Це, вочевидь, безпрецедентна справа, яка, після довгого затишшя, нагадала про існування антикорупційної системи.

Вона нині складається із трьох основних органів: Нацагентства із запобігання корупції (НАЗК), Вищого антикорупційного суду (ВАКС) та Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Останнє, яке і є рушієм боротьби з корупцією, після обрання нового керівництва (у березні уряд затвердив директором НАБУ Семена Кривоноса) взялось за нові, гучні та трудоємкі справи.

Це – каталізатор відновлення країни. Адже гучні затримання мають привернути увагу світу до роботи України у боротьбі з хабарництвом та вселити у наших партнерів впевненість, що гроші, надані нам на відновлення країни, будуть захищені від корупціонерів та витрачені за призначенням.

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому хлорування води перенесли через аварію
voda3 copy copy
347253398 545577017553527 7620712795560484037 n 1 copy
В Олександрії відкрили перший кінотеатр
Читайте також

Кропивницька та Петрівська громади, що на Кіровоградщини, повідомили про загибель земляків у боротьбі проти російських загарбників....

18:17, 17 Червня, 2024

Громадська організація “Жіноча ліга” запрошує студенток віком від 18 до 21 років на безоплатне навчання в академії медіа для дівчат....

17:45, 17 Червня, 2024

У понеділок, 17 червня, у Кропивницькому сталася ДТП. На перехресті вулиць зіткнулися тролейбус та легковик....

17:27, 17 Червня, 2024