У виші МВС у Кропивницькому почнуть вивчати нову антикорупційну дисципліну

14:47, 18 Червня, 2023

В Україні починаючи з нового навчального року у 10 вишах почнуть вивчати нову антикорупційну дисципліну. Серед закладів, де її введуть Донецький державний університет внутрішніх справ, який наразі розташовується у Кропивницькому.

 

Навчальний курс розробили в Офісі доброчесності Національного агентства з питань запобігання корупції, пише “Українська правда”.

В Офісі доброчесності НАЗК повідомили, що це пілотний проєкт, долучитися до якого заклади освіти могли, подавши заявку та пройшовши кілька етапів відбору.

Протягом навчального семестру університети-учасники будуть впроваджувати дисципліну, а вже згодом вона стане обов’язковою для всіх національних закладів вищої освіти. Це закріплено в Державній антикорупційній програмі на 2023-2025 роки.

“Головне завдання проєкту – допомогти студентам розібратися з історією та значенням понять “корупція” та “доброчесність”. А також – зрозуміти роль і можливості громадян у боротьбі з корупцією“, – пояснюють розробники курсу.

Дисципліну “Антикорупція та доброчесність” вивчатимуть у таких українських вишах:

  • Києво-Могилянській академії;
  • Українському католицькому університеті;
  • Національному технічному університеті “КПІ ім. Ігоря Сікорського”;
  • Львівському національному університеті ім. Івана Франка;
  • Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка;
  • Національному медичному університеті імені Олександра Богомольця;
  • Волинському національному університеті ім. Лесі Українки;
  • Донецькому державному університеті внутрішніх справ;
  • Державному університеті “Житомирська політехніка”
  • Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича.

Обирали виші, враховуючи їхню мотивацію та готовність співпрацювати. Також дотрималися балансу між великими університетами з різними освітніми напрямками та більш спеціалізованими. Звертали увагу на географічне розташування закладу, щоб охопити різні міста України.

“Педагогів, які викладатимуть курс, обирають самі ЗВО, але Офіс доброчесності НАЗК бере на себе відповідальність за те, щоб навчити спочатку цих педагогів. Цього літа пройде двомодульне навчання для викладачів”, – розповіли в Офісі НАЗК.

У вишах буде опція вводити курс вибірково для всіх спеціальностей або ж одразу робити його обов’язковим для студентів права або соціальних наук.

 

Останні новини по темі
Кропивничан просять допомогти на лікування цуценят у притулку (ФОТО)
354463015 3585165791768672 5083477504985992789 n
pereselenku ilyustracia1
Наново знайти себе: як вимушені переселенки працюють у нових громадах
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків на фронті.

18:07, 12 Червня, 2024

Сьогодні, 12 червня близько 17.00 на перехресті вулиць Соборної та проспекту Європейського у Кропивницькому сталась ДТП. Збили чоловіка....

18:02, 12 Червня, 2024

У Кропивницькому у дитячому стоматологічному відділенні (колишня дитяча стоматполіклінка), яке тепер у структурі міської дитячої лікарні,  маленькі пацієнти змушені годинам...

17:50, 12 Червня, 2024