Суспільство

"Австрійка" рятує життя: евакуаційний автобус вивіз першу тисячу поранених

 Автор: Ірина Зайцева. 1566

Спеціалізований евакуаційний автобус, присвячений пам'яті парамедикині медичного батальйону "Госпітальєри" Наталії Фраушер із позивним "Австрійка" вивіз першу тисячу поранених бійців з гарячих точок.

 

33a0ceb3 aafe 46e4 ac23 a722ddf2cbfb copy

Евакуаційний автобус "Австрійка". Фото з архіву "Гречки"

Як написала посестра Наталії Фраушер Олена Герасим'юк на своїй сторінці в мережі Facebook, ще рік тому експериментальний екіпаж "Кракен" вивозив сотню поранених бійців за системою дальньої евакуації "стабпункт-госпіталь". Тоді участь в евакуації брала хірургиня Наталія Фраушер, яка з початку повномасштабного вторгнення приїхала з Австрії і допомагала спочатку як волонтерка, а потім як медикиня.

355102403 6732173356816667 159195918119079105 n

18.06.22 Австрійка (Наталія Фраушер) в складі екіпажу "Кракен" приймає першу сотню поранених. Фото з Facebook-сторінки Олена Герасим'юк.

"Вона-учасниця кількох місій з порятунку людей у різних країнах. Фахівчиня, яка не припиняла вчитись. Потім виявиться, що це її остання ротація на цій нещадній планеті. Рік тому саме Наталя з побратимами і посестрою "зустрічала" першу сотню тих, кому випала нелегка місія захищати українську землю", - йдеться в дописі Олени Герасим'юк.

Парамедикиня Наталія Фраушер загинула 26 червня 2022 року під час евакуації поранених військових. Тоді евакуаційний автобус добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри» зіткнувся з вантажним автомобілем КрАЗ.

Наразі, через рік після трагедії, екіпажу випала честь надати допомогу першій тисячі поранених, але з однією ремаркою - в пам'ять про чин Наталі Фраушер та усіх тих, хто загинув рятуючи інших.

355169427 6732173523483317 7500523569839921726 n

16.06.23, екіпаж "Австрійка" у пам'ять про Наталю вивозить першу тисячу поранених захисників

Як "Гречка" раніше повідомляла, Наталія Фраушер, яка згодом отримала позивний " Австрійка", брала участь у захисті України на Донбасі у 2014-2015 роках. Потім жила в Австрії, мала там родину. Та від початку повномасштабного вторгнення також не змогла стояти осторонь і повернулася до України, служити в ряди "Госпітальєрів". Вона загинула під час евакуації поранених, тоді спецавтобус зіткнувся з вантажним автомобілем КрАЗ.

26 травня 2023 року на базі гімназії "Ерудит", де навчалася Наталія, встановили пам'ятну дошку на її честь.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте