В яких випадках не мають права відмовляти в обміні валют

09:42, 21 Червня, 2023

 Голова Національного банку України Андрій Пишний спростував обмеження при обміні валют за датою випуску і зазначив, що справжність купюри має визначати виключно прилад, а не людина. У Нацбанку пояснили, куди звертатися громадянам при порушеннях при обміні валют.

Про це Андрій Пишний написав на своїй офіційній фейсбук-сторінці. Зокрема, він вказав, що Нацбанк не встановлював жодних обмежень щодо валюти, яка має той чи інший рік випуску і наголосив, що такі обмеження взагалі заборонено встановлювати.

«Окремо хочу сказати про шахрайські пропозиції обміну 100 «білих» доларів на 90 «синіх» – це не просто грубе порушення, це – аморально і неприпустимо, особливо в умовах війни», – зазначив він.

Через це НБУ заборонив фінансовим установам відмовляти людям в обміні валюти через незначну зношеність купюри. При цьому непідробність грошей має визначати виключно лічильник або детектор, а не власне людина «на око».

Андрій Пишний попередив, що недотримання цього правила фінустановами буде розцінюватися як шахрайство, покаранням за що може бути штрафи:

  • для банків – у розмірі до 400 тисяч гривень і планується його збільшення за суттєві порушення;
  • для небанківських фінустанов – у розмірі до 5% від розміру власного капіталу установи.

«Банкноти попередніх років випуску, які є законним платіжним засобом у іноземній державі, є дійсними, отже, ви можете обмінювати їх на гривні  в будь-який час», – наголосив голова НБУ.

У НБУ пояснили, що якщо клієнту відмовляють в обміні валют через незначне зношення купюри, дату її випуску чи начебто підробність, визначену «на око» – слід звернутися зі скаргою до керівництва цієї фінансової установи. Якщо відповідної реакції немає, тоді слід звернутися зі скаргою до НБУ – як це зробити, можна дізнатись за посиланням.

Раніше «Гречка» писала про дестабілізацію курсу валют в Україні через повномасштабне вторгнення.

Останні новини по темі
Невгамовні «Ба і Ді». Як створюють умови для дозвілля та роботи людей старшого віку
baidi
netvereze vodinya
Вміст алкоголю у 14 разів вище норми: у Кропивницькому виявили нетверезого водія
Читайте також

У п’ятницю, 14 червня, у Кіровоградському райсуді продовжили підготовче засідання по обвинуваченню контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, ...

18:58, 14 Червня, 2024

Журналісти українського видання “Texty.org” заявили про тиск і погрози від американських посадовців та політики. Така ситуація стала наслідком оприлюдненого у виданні матеріалу ...

16:50, 14 Червня, 2024

Новгородківська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті захисника Василя Ільківа....

16:44, 14 Червня, 2024