На Кіровоградщині 5 коледжів передадуть в комунальну власність: що це означає

11:38, 27 Червня, 2023

На Кіровоградщині майнові комплекси п’яти коледжів планують передати із державної до комунальної власності області. Передача цих закладів триває вже близько 5-ти років.

Згідно з проєктом рішення, який планують розглядати на найближчій сесії 4 липня, мова йде про:

  • Кропивницький аграрний фаховий коледж;
  • Кропивницький фаховий коледж харчування та торгівлі;
  • Кропивницький будівельний фаховий коледж;
  • Олександрійський політехнічний фаховий коледж;
  • Гайворонський політехнічний фаховий коледж.

Заступник директорки департаменту освіти області Володимир Таборанський у коментарі “Гречці” розповів, що процес передачі триває із 2018 року. Наразі ж виноситься на розгляд доопрацьований проєкт рішення, в якому просто вказуються нові назви навчальних закладів.

За його словами, загалом у Кіровоградській області функціонує 24 коледжі. Вони різної форми власності із них:

  • 14 – державної форми власності;
  • 5 – комунальної обласної форми власності;
  • 5 – приватної форми власності.

Починаючи від 2018 року, згідно із Законом, коледжі, які є окремими юридичними особами і не перебувають в структурі університетів, по всій Україні передали на фінансування з обласних бюджетів.

“Вони почали фінансуватися не з державного бюджету, а саме з обласних бюджетів. На той час, у 2018 році в Кіровоградській області таких коледжів, які були окремими юридичними особами нараховувалося п’ять. Відповідно, в обласному бюджеті на 2018 рік вперше з’явилися видатки на коледжі. Тоді ж серед пунктів Закону вказувалося , що в подальшому обласні ради повинні розглянути питання щодо надання згоди на безоплатну передачу цих цілісних майнових комплексів коледжів з державної до обласної комунальної власності”, – пояснив Вололимир Таборанський.

Він говорить, що ще тоді у 2018 році депутати Кіровоградської обласної ради дали згоду на т, щоб прийняти до обласної комунальної власності ці 5 коледжів.

З того часу від Міністерства освіти з’являлися нові вказівки, щодо оформлення таких документів, щодо надання додаткових даних. Ці пакети документів неодноразово поверталися до області на доопрацювання.

Цей процес передачі триває протягом тривалого часу з 2018 року. Опрацьовується, доповнюється, надаються документи. Останній лист Міністерства, який область отримала у 2023 році стосувався того, що необхідно переглянути прийняте у 2018 році попереднє рішення обласної ради, тому що після того був прийнятий новий Закон “Про фахову передвищу освіту” – заклади змінили свої назви і свій рівень. Раніше вони відносилися до категорії закладів вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації, а на сьогодні – вони відносяться до закладів фахової передвищої освіти.

Тобто, у попередньому рішенні 2018 року фігурували інші категорії та інші назви закладів. Тому тепер, на вимогу листа від МОН, підготували новий проєкт рішення обласної ради, в якому по суті просто внесення змін до рішення обласної ради, яке було прийняте у 2018 році.

“Ми вносимо тут корективи в частині того, що це не вищі навчальні заклади І-ІІ рівня в акредитації, а це заклади фахової передвищої освіти. Також ми вносимо зміни до самих назв закладів освіти, оскільки вони змінили назви і на
сьогодні вже всі називаються фаховими коледжами”, – зазначив посадовець.

У цих п’яти коледжах навчаються 3318 студентів. Кількість працівників, які надають фахову передвищу освіту – 647.

Загальний обсяг фінансування цих закладів, на сьогодні складає 151 мільйон гривень, з яких 19 мільйонів освітньої субвенції, яку направляють на зарплатню педагогам, які викладають загальноосвітні предмети в межах програми 10-11 класу. Решта фінансування 132 мільйони гривень – це гроші з обласного бюджету, які спрямовуються абсолютно на всі видатки, починаючи із заробітної плати, продовжуючи виплатою стипендій, оплати комунальних послуг та поточних видатків.

Нагадаємо, у Долинській громаді, що на Кіровоградщині, з 1 вересня 2024 року відкриють відокремлене відділення криворізького вишу.  Це буде окремий вищий навчальний заклад. За попередніми підрахунками, для мешканців громади в університеті з’явиться 20 робочих місць: куратори груп, технічні працівники, педагоги зі шкіл із суміжними предметами (з відповідною освітою).

 

Останні новини по темі
Танці просто неба: у Кропивницькому школа танців “Баба Єлька” відновлює свою роботу
356597772 299462392429117 2642543007477903026 n
d13b7977 7509 423d b426 5b69b03cdd0b
Снайперки із Кіровоградщини здобули першість на чемпіонаті України
Читайте також

У п’ятницю, 14 червня, у Кіровоградському райсуді продовжили підготовче засідання по обвинуваченню контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, ...

18:58, 14 Червня, 2024

Журналісти українського видання “Texty.org” заявили про тиск і погрози від американських посадовців та політики. Така ситуація стала наслідком оприлюдненого у виданні матеріалу ...

16:50, 14 Червня, 2024

Новгородківська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті захисника Василя Ільківа....

16:44, 14 Червня, 2024