Льотна академія хоче від’єднатися від Національного авіаційного університету: чому

13:38, 29 Червня, 2023

 Трудовий колектив Льотної академії подав клопотання про відокремлення закладу від Національного авіаційного університету, філією якого вона наразі є. У клопотанні вказується, що це дозволить зокрема і брати участь у грантових програмах та укладати прямі договори із закордонними партнерами.

Як повідомила «Гречці» речниця навчального закладу Олена Ковальова, подібна резолюція вже ухвалювалася колективом Льотної академії ще у 2018 році, і Вчена рада Національного авіаційного університету (НАУ) підтримала її, подальших кроків із від’єднання так і не зробили.

У резолюції, ухваленої 28 червня 2023 року трудовим колективом Льотної академії вказано, що заклад повністю відповідає вимогам статусу саме академії, а не філії університету. Водночас за законом «Про вищу освіту» академія як тип закладу не може вести діяльність як філія іншого закладу – у цьому випадку університету.

Також у документі вказано, що за останні п’ять років в Льотній академії змінилося шість керівників, які при цьому призначаються ректором НАУ як виконуючі обов’язків начальника. Через те, що Льотна академія не має статусу окремої юридичної особи, заклад не може долучатися до грантових програм чи підписувати прямі договори з іноземними партнерами.

«Відсутність ефективного реагування на фінансові проблеми академії, питання заборгованості зарплати, перешкоджання процедурам сертифікації Льотної академії тощо значно ускладнює діяльність нашого закладу та знижує мотивацію співробітників», – йдеться в документі.

Нагадаємо, наразі у Льотної академії є борги за комунальні послуги.

Через ці проблеми трудовий колектив направив клопотання до НАУ виділити академію зі структури університету зі збереженням наявного майна на балансі «Льотки». Також звернення про отримання статусу окремої юридичної особи Льотна академія направила до Офісу президента, Верховної Ради, Державної авіаційної служби та кіровоградських обласних ради і адміністрації.

Раніше «Гречка» розповідала, чи можливе відновлення роботи аеропорту у Кропивницькому після перемоги та який шлях для цього треба пройти.

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому встановили меморіальну дошку Ігорю Бур’янову (ФОТО)
1 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy
Кіровоградщина 08 copy
На Кіровоградщині пропонують приватизувати нежитлові приміщення в Олександрії
Читайте також

Трьом полеглим воїнам із Кіровоградщини призначили державні нагороди. Протягом тижня із 10 до 15 червня відзнаки вручили їхнім родинам....

16:54, 15 Червня, 2024

У п’ятницю, 14 червня, у Кропивницькому відбувся конфлікт між керівницею Центральноукраїнського державного будинку художньої та технічної творчості (ЦДБХТТ) та  мамою 8-річ...

16:23, 15 Червня, 2024

Російські спецслужби для дестабілізації ситуації в Україні заохочують підлітків за гроші палити автомобілі військовослужбовців ЗСУ. Кількох юнаків, яких завербувала росія, затри...

15:44, 15 Червня, 2024