Президент підписав закон про доплати військовим: кому і скільки нараховуватимуть

13:49, 30 Червня, 2023

 

Сьогодні, 30 червня, президент підписав закон, який вносить зміни у нарахування додаткових виплат для захисників і захисниць під час воєнного стану в Україні.

Фото: Генштаб ЗСУ

За інформацією сайту Верховної Ради, законопроєкт №9342 був ухвалений 28 червня, а 30 червня його підписав президент країни.

Ухвалений закон вносить правки у деякі положення, зокрема і щодо зарплат військовим під час воєнного стану. Так, військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях і перебувають безпосередньо у районі їх здійснення, а також виконують бойові завдання – виплачують додаткову нагороду розміром від 30 000 до 100 000 гривень щомісячно.

Військові, які через поранення перебувають на лікуванні або у відпустці для лікування після поранення отримуватимуть додаткову винагороду у 100 тисяч гривень щомісячно. Таку ж додаткову виплату призначатимуть захисникам і захисницям, яких захопили у полон, які стали заручниками або безвісти відсутні.

Додаткові 100 тисяч гривень нараховують військовим, які померли внаслідок поранення, пов’язаного із захистом Батьківщини. Ті, хто після поранення визнані непридатними або обмежено придатними до військової служби, мають виплачувати зарплату (без врахування додаткових винагород) у повному обсязі.

«Після перебування у розпорядженні понад два місяці і до закінчення перебування у розпорядженні таким військовослужбовцям щомісячно виплачується оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років та додаткова винагорода у розмірі 20100 гривень», – йдеться у документі.

Також щомісячні доплати у 6 тисяч гривень передбачили для військових строкової служби, а для курсантів – 2350 гривень.

Військовослужбовцям, які обіймають посади керівного та інструкторсько-викладацького складу у навчальних центрах, військових частинах чи підрозділах, щомісячно виплачується додаткова винагорода від 15 000 до 30 000 гривень.

Також у новому законі визначено, що мобілізовані люди не допускаються до участі у бойових діях, якщо вони не пройшли курс базової військової підготовки, який триває не менше місця.

Раніше «Гречка» повідомляла, що у червні 2023 року в Україні ухвалили закон, згідно з яким відпустка для військових збільшується до 30 днів на рік.

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому два радянські пам’ятники облили фарбою: чи планують їх демонтувати? (ФОТО)
24 copy
sud
Пропонував допомогти втекти від мобілізації: на Кіровоградщині чоловіку оголосили підозру
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків на фронті.

18:07, 12 Червня, 2024

Сьогодні, 12 червня близько 17.00 на перехресті вулиць Соборної та проспекту Європейського у Кропивницькому сталась ДТП. Збили чоловіка....

18:02, 12 Червня, 2024

У Кропивницькому у дитячому стоматологічному відділенні (колишня дитяча стоматполіклінка), яке тепер у структурі міської дитячої лікарні,  маленькі пацієнти змушені годинам...

17:50, 12 Червня, 2024