Смерть нацгвардійця з Кіровоградщини: розпочали розслідування та службові перевірки

19:28, 17 Липня, 2023

 У Кропивницькому батьки загиблого нацгвардійця Богдана Говорухіна намагаються з’ясувати обставини, за яких син помер. Офіційно їм повідомили, що це було самогубство, проте батько стверджує, що тіло сина було вкрите синцями, а також не було проведено всіх належних експертиз передбачених процедурою щодо таких випадків. У військовій частині, де сталася подія, “Гречці” прокоментували ситуацію.

 

Батько бійця Володимир Говорухін говорить, що син того дня спілкувався з матір’ю, був налаштований на відпустку.

“12 червня близько 16:00 він востаннє спілкувася з мамою. Йому лишалося 6 днів до відпустки, мамі він сказав, що все в силі. А вже 13-го нам зателефонували і сказали, щоб під час бойового чергування він скоїв самостріл”, – розповів пан Володимир.

За його словами, спочатку сказали, що тіло доставлять орієнтовно через 10 днів, поки проходитимуть певні експертизи. Проте тіло привезли вже 14 червня. Ніхто експертиз не проводив, є лише висновок судмедексперта стосовно причини смерті – вистріл у підборіддя і розтрощення черепа.

“Тут все білими нитками шито. Він двічі був в АТО і другий раз вже під час служби почалася і повномасштабна війна. 2,5 роки він уже служив, жодних ознак того, що він був чимось морально пригнічений не було. Та і взагалі, 6 днів до відпустки йому лишалося. Ну ніяк воно не могло так статися”, – впевнений батько.

Чоловік говорить, що тіло сина було вкрите синцями, перебите перенісся, вухо перебите, на біцепсі слід, схожий як від удару прикладом рушниці. Проте, за словами батька, про це жодним чином не згадувалося у висновку експерта щодо смерті.

“Знач експерту було вигідно того не помітити. Спихнули все на самостріл, справу порушити і через 2 тижні закрити”, – коментує пан Володимир.

Родина звернулася до адвоката, який готує базу для того, щоб подати клопотання: вимагатимуть провести ексгумацію тіла, провести необхідні експертизи, провести слідство, де допитати інших бійців частини стосовно обставин події, адже від початку покази очевидців не брали.

“Чи він міг взагалі при таких тілесних ушкодженнях дотягнутися до гачка та натиснути на нього. Це все треба з’ясовувати,” – зауважує батько.

 У Центральному оперативно-територіальному об’єднанні Національної гвардії України “Гречці” факт підтвердили.

Як повідомила прес-служба, подія знаходиться на особливому контролі командування військової частини та Центрального територіального управління НГУ.

“Відомості за фактом даної події внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Для встановлення всіх фактів та обставин цього випадку, слідчі органи Національної поліції здійснюють досудове розслідування.

Процесуальне керівництво здійснюється військовою прокуратурою Центрального регіону.

Також, у військовій частині 3036 проводиться службове розслідування. А в Центральному територіальному управлінні проводиться спеціальне розслідування для встановлення всіх обставин.

Керівництво військової частини підтримує зв’язок з рідними, у разі необхідності. Ми будемо й надалі сприяти об’єктивному встановленню фактів у події що мала місце Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким Богдана”, – повідомили у пресслужбі Центрального ОТО НГУ.

 

Останні новини по темі
Полеглому бійцю з Кропивницького просять надати звання Героя України: як підписати петицію
Копія Для маркування Прямокутник 5 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy
analiz vodu3
Річки Кіровоградщині «лікуватимуть» по-європейськи: яким чином
Читайте також

У п’ятницю, 14 червня, у Кіровоградському райсуді продовжили підготовче засідання по обвинуваченню контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, ...

18:58, 14 Червня, 2024

Журналісти українського видання “Texty.org” заявили про тиск і погрози від американських посадовців та політики. Така ситуація стала наслідком оприлюдненого у виданні матеріалу ...

16:50, 14 Червня, 2024

Новгородківська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті захисника Василя Ільківа....

16:44, 14 Червня, 2024