Отримала судимість за інтимне відео: як в Україні можна поплатитись за нюдси

16:55, 17 Липня, 2023

В Україні за відправлене інтимне фото через месенджер можна отримати кримінальну відповідальність, якщо експерти вирішать, що це порнографія. «Гречка» намагалась розібратись, де межа між особистим життям і поширенням порнографії.

 

Новосанжарська порноісторія

Соцмережі сколихнув вирок Новосанжарського суду: жінку, яка надіслала свої інтимні відео чоловіку, засудили за поширення порнографії.

Мешканка одного із сіл зняла два відео, на яких вона мастурбує, і надіслала через месенджер одному чоловікові. Жодної інформації, що чоловік платив за це відео, у ході судового слухання прокурор не надав. Також у рамках слухання не оголосили, звідки у правоохоронців інформація про це повідомлення сексуального характеру.

Відео переглянула спеціальна комісія і надала висновок, згідно з яким відео збуджує «негідні інстинкти» і тому є порнографією.
Суд вирішив, що жінка робила це «усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи із прямим умислом, з метою наживи, всупереч основним засадам суспільної моралі, системі етичних норм, правил поведінки, що склалися у суспільстві на основі традиційних духовних і культурних цінностей, уявлень про добро, честь, гідність, громадський обов`язок, совість, справедливість».

Вона визнала свою провину і уклала угоду зі слідством, тому її покарали штрафом у розмірі 34 тисячі гривень. 
«Гречка» звернулась за роз’ясненням до юриста.

За законодавством, яке діяло в період часу описаних подій на Полтавщині, порнографія – це вульгарно-натуралістична цинічна непристойна фіксація статевих актів спеціальна демонстрація геніталій, антиетичних сцен статевого акту, сексуальних злочинів, зарисовок з натури, які не відповідають моральним критеріям, ображають честь і гідність, спонукаючи негідні інстинкти.

Таке визначення давалось Законом про суспільну мораль, але він втратив чинність у кінці березня.

Проте поширення порнографії не декриміналізували.

«На сьогоднішній день, на жаль, кримінальний кодекс у такий редакції, що за цією статтею, можливе притягнення до відповідальності у такій ситуації. Це питання до законодавця. Необхідно приводити його у відповідність до життєвих реалій і міжнародного законодавства», – каже Микола Гринишак, адвокат, юрист громадської організації «Платформа прав людини».

Загалом, залежно від обставин за статтею 301 Кримінального кодексу можна отримати від штрафу в 17 тисяч гривень до 7 років ув’язнення.

Де межа між поширенням порно і особистим життям?

Секстинг (обмін текстами, зображеннями, відео сексуального характеру), а також поширення нюдсів і хтивок ( зображення оголеного тіла, або частини тіла) нині – частина інтимного життя для багатьох, особливо у час, коли багато партнерів розділяють кілометри.

Нюдси також популярні серед підлітків. Настільки, що МОН запустив навчальну програму , аби захистити дітей від надсилання таких фото, адже вони згодом можуть стати причиною для булінгу чи шантажу.

Окрім того за статтею 301 Кримінального кодексу України, якщо на фото і відео є статеві органи чи секс, це може кваліфікуватись як розповсюдження і зберігання порнографії.

З юридичної точки зору будь-яке відео порнографічного змісту (тобто відео, де зображені статеві органи, секс чи мастурбація) надіслане будь-кому (навіть якщо мова про свого партнера) є поширенням порнографії. Тобто кожного, хто посилає надто відверте фото чи відео може чекати відповідальність.

Інше питання – як правоохоронці можуть дізнатись про вашу особисту переписку? У даному випадку, наприклад, досить заяви отримувача повідомлення.

Також подібні матеріали правоохоронці можуть знайти на ваших пристроях у рамках санкціонованого огляду чи обшуку, проте для таких дій потрібна ухвала суду.

Порновироки на Кіровогрдщині

«Гречка» вирішила перевірити чи були подібні справи на Кіровоградщині. Загалом за останній рік ми знайшли два вироки за подібною статтею.

Перший щодо підлітка, який скачав порноролики в мережі і продава їх через соцмережу. Він отримав умовний вирок ( три роки ув’язнення з іспитовим терміном 3 роки).

Майже аналогічний вирок – 2 роки іспитового терміну, отримав чоловік із Трепівки, якого судили одразу за двома статтями: назаконне зберігання боєприпасів і поширення порнографії. У чоловіка вдома знайшли незаконну зброю (стверджував, що випадково знайшов 4 гранати і патрони та приніс їх додому), а ще він багато разів розсилав інтимне відео своєї колишньої співмешканки неповнолітнім, через образу на жінку. 

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому для підлітків відкрили психологічний клуб: для кого і навіщо
psih pidtrymka
356604878 691848326111024 5609486013140343904 n
Пліч-о-пліч з Херсонщиною: будівельники із Кіровоградщини відбудовують деокуповане місто (ВІДЕО)
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запровадили на Кіровоградщині у понеділок, 15 липня....

22:36, 14 Липня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом тижня, з 15 по 21 липня 2024 року....

16:59, 14 Липня, 2024

У Кропивницькому родинам полеглих воїнів з Кіровоградщини передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно. ...

15:07, 14 Липня, 2024