Полиці без радянських книг: чому бібліотеки Кропивницького не долучаються до акції Інституту книги

13:57, 20 Липня, 2023

Директорка українського інституту книги Олександра Коваль запропонувала своїм дописом на Facebook-сторінці бібліотекарям приєднатися до “мовчазної акції”, що спрямована на заміну радянських книжок актуальними книгами українською та підтримку фінансування бібліотек. “Гречка” дізнавалася, чи підтримують цю “мовчазну” акцію книгозбірні у Кропивницькому.


Згідно із дописом Олександри Коваль, Український інститут книги має подати бюджетний запит, який має дозволити закупити 5 мільйонів примірників книжок українською мовою всіх жанрів, це близько 1,5-2 мільярди гривень.

“Шановні бібліотекарі, якщо ви вважаєте виділення коштів з бюджету на поповнення фондів доречним, пропоную зробити таке: зняти з полиць всі книжки, видані за часів радянського союзу, опублікувати фото напівпорожніх полиць, закликати читачів на пікети з вимогами дати можливість читати українською мовою та вимагати закласти гроші на поповнення фондів до місцевих бюджетів”, – йдеться в дописі. 

Виходячи з цих розрахунків, директорка Інституту книги підсумовує, що лише цей етап поновлення бібліотечних фондів коштуватиме 1,96 мільярда гривень. УІК вимагатиме від Міністерства культури закласти в проєкт бюджету на 2024 рік 1,2 мільярда гривень.

У коментарі “Гречці” в пресслужбі обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського зазначили, що книгозбірня до акції не долучається, проте по якій саме причині не аргументували. 

У пресслужбі зазначили, що участь в даній мовчазній акції Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва імені Євгена Маланюка не бере, оскільки безпосередньо не підпорядковується Українському інституту книги, а виключно Міністерству культури та інформаційної політики України.

“До цієї мовчазної акції ми не доєднуємось. Ми регулярно списуємо книги російською мовою з фондів відповідно до вимог міністерства культури, які узгоджуємо заздалегідь з департаментом культури Кіровоградської ОВА. Так, ми подаємо акт на списання і нам його погоджують. Книги російською були придбані за бюджетні кошти, ми не можемо самовільно їх зняти з полиць і викинути, тому ми діємо в рамках відповідної процедури: щоквартально і планово у відділі комплектування книг списуємо певні книги. Приблизна кількість – це близько 500-1000 примірників”, – зазначили в пресслужбі.

Як “Гречка” повідомляла раніше, у Кропивницькому минулоріч неодноразово оголошували збір книг російською мовою, аби відправити їх на макулатуру, а виручені кошти направити на купівлю автівки для ЗСУ. Також  Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара анонсувала про загальноукраїнський збір книжок.

 

Останні новини по темі
У Новоукраїнському відділі освіти виявили порушень на 1,5 мільйона
Depositphotos 45577531 S 1
aresht
За розпусні дії до малолітнього: на Кіровоградщині винесли вирок 37-річному чоловіку
Читайте також

У п’ятницю, 14 червня, у Кіровоградському райсуді продовжили підготовче засідання по обвинуваченню контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, ...

18:58, 14 Червня, 2024

Журналісти українського видання “Texty.org” заявили про тиск і погрози від американських посадовців та політики. Така ситуація стала наслідком оприлюдненого у виданні матеріалу ...

16:50, 14 Червня, 2024

Новгородківська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті захисника Василя Ільківа....

16:44, 14 Червня, 2024