200 мільйонів – це 10 тисяч дронів: у Кропивницькому протестують проти капремонту дороги (ФОТО, ВІДЕО)

10:29, 27 Липня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 27 липня, на площі перед міською радою зібралися близько пів сотні активістів, які виступають проти капітального ремонту дороги по вулиці Героїв України.

 

Екоактивістка Надія Паливода в коментарі “Гречці” зазначила, що на капітальний ремонт дороги виділено понад 189 мільйонів гривень і при цьому планують вирубати 50 дерев, але активістів обурює найбільше те, що така сума грошей в воєнний час виділена ремонт дороги неприпустима.

“Ніхто не радився з громадськістю, не було ніяких громадських слухань з приводу ремонту цієї ділянки дороги. Про те, що спиляють пів сотні дерев ми дізнались від робочих, які там були й починали ремонтні роботи. В міськраді ми дізнавались, скільки на капремонт виділено грошей. Не зрозуміло, навіщо під час війни робити такий масштабний ремонт, коли кожна копійка важлива зараз для фронту”, – зазначила Надія Паливода.

Копія Для маркування Прямокутник 7 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

З її слів, на бюджетній комісії зазначили, що грошей на укриття для шкіл і дитсадків не вистачає в той час, як проводитиметься такий масштабний ремонт.

“Краще б ці гроші перенаправили або на укриття або на підтримку військових на фронті. До прикладу, в Дніпрі виділили 68 мільйонів гривень з міськбюджету на дрони. В Житомирській області також виділялись кошти на доброустрій, але люди вийшли на протест і в міськраді перенаправили 140 мільйонів для військових. Чим ми гірші? Ми вимагаємо перенаправити ці гроші на фронт”, – зазначила Надія Паливода.

За її словами, на бюджетній комісії депутатка Ольга Ковальова-Алокілі внесла проєкт, де зазначила, що зважаючи на протести громадськості просить вкластися у виділену суму, але без капітального розширення і спиляння дерев. Проте депутати цей проєкт не підтримали.

“За проєктом мають спиляти 50 дерев, де переважна більшість – це гібридні пірамідальні тополі Болле, які мають високу екологічну цінність і які цілеспрямовано висадили в цьому густонаселеному мікрорайоні, адже вони добре затримують пил і виділяють кисень. Тим паче це було актуально, адже за мікрорайоном Жадова є поля, з яких вітром йде пил з пестицидами та гербіцидами. Спилювати цілу алею цих дерев, щоб натомість висадити на їх місці каштани, які ростуть повільно – це злочин. Проте мова зараз не про дерева, а про суму виділених грошей. В середньому дрон коштує 50 тисяч гривень. Тобто за ці гроші можна купити приблизно дві тисячі дронів для захисників”, – підкреслила екоактивістка.

Копія Для маркування Прямокутник 5 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Копія Для маркування Прямокутник 8 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Копія Для маркування Прямокутник 10 copy copy copy copy copy copy copy

Копія Для маркування Прямокутник 11 copy copy copy copy copy copy copy copy copy

 Як “Гречка” раніше повідомляла, заступник міського голови Кропивницького Олександр Вергун під час пресбрифінгу зазначив, що виділені гроші – це саме цільові гроші на видатки ремонту доріг і їх інакше спрямувати не можуть. А дерева дійсно планують випилювати, проте замість них після ремонту висадять 50 молодих каштанів.

7 copy copy copy

79 copy copy copy copy copy copy

78 copy copy copy copy copy copy copy copy copy

789 copy copy

786 copy

 

Останні новини по темі
“Ви за перемогу чи за асфальт?”- активісти попросили депутатів не виділяти гроші на капремонт дороги
21 copy copy
groshi1
Виплати для ВПО з серпня припинять для низки людей
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запровадили на Кіровоградщині у понеділок, 15 липня....

22:36, 14 Липня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом тижня, з 15 по 21 липня 2024 року....

16:59, 14 Липня, 2024

У Кропивницькому родинам полеглих воїнів з Кіровоградщини передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно. ...

15:07, 14 Липня, 2024