Написи російською та наратив «вітчизняної війни»: кому належить сквер по вулиці Чикаленка?

16:14, 31 Липня, 2023

 

У Кропивницькому по вулиці Євгена Чикаленка розташований сквер, який має назву «Героям-червонозорівцям». Нещодавно мешканці міста звернули увагу, що сквер оновили, проте написи російською та неправильна дата початку Другої світової війни лишилися на місці.

На оновлення скверу звернув увагу крпивничанин Дмитро Сінченко.

«У Кропивницькому зробили реконструкцію російсько-радянського наративу про “Вєлікую атєчєствєнную” – головного пропагандистського міфу, на якому тримається путінський “рускій мір”. Вклали гроші в ті речі, які ми маємо демонтувати», – написав він у Facebook.

У сквері викарбувані неправильні дати Другої світової війни (замість 1939 року – 1941), а сама війна названа «Великою вітчизняною». Також викарбувана присвята «червонозорянців» (раніше завод у Кропивницькому мав назву «Червона зірка», та потім був перейменований в «Ельворті»).

«Червонозорянцям, які загинули в роки Великої вітчизняної війни за свободу і незалежність нашої батьківщини», – викарбувано на стіні скверу російською поруч з п’ятикутною зіркою.

Skver Elvorti1

Закони про декомунізацію, ухвалені в Україні у 2015 році, передбачають знесення пам’яток радянського періоду та зміни назв, пов’язаних з комунізмом.

«Червону зірку, перехрещені серп і молот та інші символи комуністичного режиму широко використовували антиукраїнські сили для заперечення права Українського народу на власну незалежну державу. Встановлення заборони на використання їхньої символіки обумовлені легітимною метою – не допустити повернення до тоталітарного минулого. Така заборона покликана унеможливити будь-які спекуляції з використанням історичного минулого, пов’язаного з тоталітарними режимами, не допустити звеличування цих режимів, виправдання їх злочинів», – йдеться у висновку Конституційного Суду України.

У 2015 році в Україні ухвалили закон «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років», а попередній закон «Про увічнення перемоги у Великій вітчизняній війні 1941-1945 років» втратив чинність. Також Інститут національної пам’яті оприлюднив документальний сюжет щодо ідеологічного міфу про  «Велику Вітчизняну», який створили у Радянському Союзі.

Як повідомили «Гречці» у пресслужбі Кропивницької міської ради, цей сквер перебуває на балансі підприємства «Ельворті», тож його благоустрій проводився коштом фірми.

Згідно з інформацією на онлайн-мапі Держгеокадастру, сквер Героям-червонозорянцям у Кропивницькому входить до складу земельної ділянки у 1,5 гектари, яка перебуває у приватній власності. Зазначається, що це землі «промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення» та застосовується «для розміщення виробничих приміщень».

Skver Elvorti23

Скріншот

Наразі «Гречка» відправила запит до підприємства «Ельворті», щоб уточнити, у яку суму обходиться догляд за сквером та чи не планують власники території змінити написи російською мовою. Відповідь підприємства «Гречка» опублікує на сторінках інформаційного порталу.

Фото Дмитра Сінченка.

 

Нагадаємо, що у 2015 році власник виробничих потужностей підприємств «Ельворті» та «Гідросила» Павло Штутман розповідав «Гречці», що вони продовжують працювати з країною-агресоркою Росією попри початок російсько-української війни.

Вже у жовтні 2022 року суд арештував корпоративні права групи компаній «Гідросила» кропивницького підприємця Павла Штутмана у кримінальному провадженні про держзраду.

 

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому потрібні донори крові з негативним резус-фактором
donor
359253844 3460590674182118 2749016093411760773 n
Спортсмен із Кіровоградщини виборов призове місце на чемпіонаті України з велоспорту
Читайте також

У Кропивницькому вчора, 23 червня, помер вуличний музикант Олександр Будницький. На місце, де він виступав з гітарою, містяни приносять живі квіти....

16:43, 24 Червня, 2024

На Кіровоградщині три громади повідомили про загибель воїнів-земляків.

16:38, 24 Червня, 2024

У Кропивницькому відбудеться зустріч соціальних підприємців області. Під час зустрічі будуть представлені реальні історії трансформації волонтерських центрів у соціальні підприє...

15:48, 24 Червня, 2024