Конфлікт довкола звільнення директора театру Кропивницького: більшість акторів театру проти (ФОТО)

13:57, 01 Серпня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 1 серпня, на площі перед Академічним обласним українським музично-драматичним театром імені Марка Кропивницького зібралися близько 50 акторів через можливе звільнення директора театру.

 

Нагадаємо, наразі на посаді директора академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького перебуває В’ячеслав Вандрашек. Його призначив на посаду колишній голова Кіровоградської облради Сергій Шульга. 28 липня Вандрашек заявив про тиск з боку Кіровоградської облради, щоб змусити піти з займаної посади. 

e641bea9 eb1c 4fdf 8834 6d9273775f8f

Сьогодні, 1 серпня, актор Олексій Дорошев, який у 2021 році був серед трьох кандидатів, які подали документи на участь у конкурсі на посаду директора театру виступав за необхідність провести конкурс на посаду директора. Його позицію підтримали двоє людей з колективу театру: дружина Галина Романюк та артистка театру Лариса Коваленко. 

Сьогодні Олексій Дорошев зазначив, що, на його думку, пан Вандрашек був втягнутий в політичні ігри.

“Скажу відверто, хтось дуже зацікавлений в тому, щоби в театрі був скандал і розрив комунікацій між театром і облрадою. Вандрашек став заручником політичних ігор і сам від того страждає та не може налагодити контакт з облрадою, яка вимагає проведення конкурсу. Якщо він піде на конкурс, я його цілком підтримаю, адже цим він узаконить свою діяльність на посаді директора”, – зазначив Олексій Дорошев. 

На запитання журналістів чи планує він йти на конкурс він сказав, що не збирається.

316f4599 2c31 49a9 b19a 59360dfeab03 2

Проте більшість колективу підтримують директора. 

Завідувачка акторською трупою Тамара Лаптєва зазначила, В’ячеслав Вандрашек  одразу озвучив перед колективом програму розвитку.

“Переважна більшість колективу театру просить не чіпати Вандрашека, оскільки він добре працює і розуміє акторів та працівників театру, роблячи все для того, аби були вистави, щоби актори працювали. Він директор на законній основі за умовами контракту до кінця воєнного стану в країні. По закінченню контракту, піде як всі, на конкурс, проте за пів року роботи видно його працю. З колективу театру в кількості 150 людей всього близько 5 людей директора можуть не підтримувати”, – зазначила Тамара Лаптєва.

Копія Для маркування Прямокутник 17

Більшість колективу театру задоволена організацією та роботою директора, каже вона.

“Про тиск від обласної ради нам відомо. Знаємо, що йому неодноразово пропонували звільнитися із займаної посади. Проте ми не розуміємо, чи є на це юридичні підстави”, – зазначила артистка Олена Горбунова.

Колектив наразі збирає підписи і планує направити лист до юристів Кіровоградської облради щодо роз’яснення, чи є юридичні підстави для звільнення директора. Також вони планують звернутися до Міністерства культури, Верховної ради та Президента з вимогою не чіпати керівника і дати можливість працювати театру надалі. 

“Директор нам довів неодноразово свою чесність і гідність перед колективом театру, показуючи, як насправді він добре працює: скільки вистав і прем’єр ми поставили, скільки гастролей провели. Видно, що він-професіонал. А стосовно позиції актора Дорошева, він не підтримує Вандрашека так само як не підтримував до цього жодного попереднього директора, оскільки планує сам стати директором, а свою дружину призначити головною акторкою”, – зазначила акторка Надія Мартовська.  

Актори театру бояться, що при проведенні конкурсу, оберуть упереджену комісію, яка не затвердить В’ячеслава Вандрашека на посаді директора. 

Національна спілка театральних діячів України підтримала директора театру В’ячеслава Вандрашека своїм дописом у Фесбук. 

Копія Для маркування Прямокутник 16

 

 

Останні новини по темі
Відсьогодні іспити на посвідчення водія можна здавати необмежену кількість разів
vodij
djgut Turniket
У Кропивнцькому проведуть тренінг з тактичної медицини: як зареєструватися
Читайте також

Аджамська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель захисника Євгена Куропятника.

16:46, 18 Травня, 2024

Трьом полеглим воїнам із Кіровоградщини призначили державні нагороди. Протягом тижня із 13 до 17 травня відзнаки вручили їхнім родинам....

13:49, 18 Травня, 2024

Зелений борщ – це один з символів весни – такий смачний та приємно кисленький. Але його смаки також можуть бути різноманітними. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися із трь...

13:07, 18 Травня, 2024