Вивчити гімн, Конституцію і вірш Сосюри: у Кропивницькому винесли вирок за героїзацію окупантів

14:04, 22 Серпня, 2023

 

Кіровський районний суд міста Кропивницького виніс вирок пенсіонерці, в якому визнав її винною у виправдовуванні російської агресії. У вироці, окрім умов обмеження волі, жінку зобов’язали перечитати Конституцію України, деякі твори української прози та вивчити вірші Володимира Сосюри.

Згідно з Єдиним держреєстром судових рішень, наприкінці липня 2023 року Кіровський райсуд у Кропивницькому визнав винною пенсіонерку у поширенні матеріалів, які містять виправдовування російської агресії проти України і глорифікацію окупантів.

За матеріалами слідства, жінка у забороненій в Україні соцмережі поширювала дописи, в яких російські загарбники подаються як «герої», а українські захисники висміюються. Такі дописи зафіксували у період з травня 2022 по червень 2023 років.

Наприклад, серед опублікованих підсудною дописів є російськомовне відео, яке містить вислови «герої росії залишаться в наших серцях», а також відеоролик, в якому українського захисника називають «сопляком», який «нервово надягає рюкзак» тощо.

«Обвинувачена повністю визнала свою вину та просила суд затвердити угоду про визнання винуватості. Обставинами, що пом`якшують покарання є щире каяття, активне сприяння у розкритті кримінального правопорушення. Обтяжуючих обставин не встановлено», – йдеться у документі.

Згідно з вироком суду, жінку визнали винною і призначили покарання у вигляді позбавлення волі на три роки, але з іспитовим строком у два роки, протягом яких вона повинна систематично з’являтися в орган пробації та не вчиняти жодних інших правопорушень, щоб скасувати ув’язнення.

«Протягом іспитового строку покласти на неї обов`язки: вивчити на пам`ять гімн України, Розділ IX “Територіальний устрій України” Конституції України, вірш В.Сосюри “Любіть Україну”, українську патріотичну пісню “Батько наш Бандера, Україна мати!”, прочитати повість М.В. Гоголя “Тарас Бульба”, роман А.Дімарова “І будуть люди”», – йдеться у вироку.

Раніше «Гречка» повідомляла про вирок жителю Світловодська, який у соцмережах закликав російських загарбників «очистити Україну».

 

Останні новини по темі
Приставив ніж до горла та зґвалтував неповнолітню: на Кіровоградщині засудили чоловіка
aresht
888889 copy
Кропивничан запрошують на художню виставку “Моїми очима”
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запровадили на Кіровоградщині у понеділок, 15 липня....

22:36, 14 Липня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом тижня, з 15 по 21 липня 2024 року....

16:59, 14 Липня, 2024

У Кропивницькому родинам полеглих воїнів з Кіровоградщини передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно. ...

15:07, 14 Липня, 2024