Протягом 5 років підприємець на Кіровоградщині використовував ставок без сплати податків: рішення суду

12:04, 25 Серпня, 2023

 У Новомиргородській громаді, що на Кіровоградщині, підприємець самовільно протягом 5 років користувався місцевим ставком, не маючи на це право – повернути водойму громаді довелося через суд. Позивачем при цьому виступила не місцева рада, а прокуратура.

За інформацією Кіровоградської обласної прокуратури, у Новомиргородській громаді підприємець використовував місцевий ставок площею 26 гектар і вартістю 145 мільйонів гривень, який є у власності громади. Він здійснював промисловий вилов протягом п’яти років: з 2018 про 2023 роки. Як виявилося, чоловік не оформлював та не сплачував оренду за користування водоймою.

«Відповідно й  орендну плату за користування природними ресурсами  не сплачував. Це призвело до недоотримання коштів місцевим бюджетом», – зазначають у прокуратурі.

Згідно з матеріалами судової справи, ініціаторкою позову до Господарського суду стала власне прокуратура на підставі того, що місцева рада за ці 5 років самостійно не звернувся до суду з позовом в інтересах держави.

«Сам факт не звернення до суду  Новомиргородської міської ради з позовом свідчить про те, що такий орган неналежно виконує свої повноваження, що захист інтересів держави у спірних правовідносинах здійснюється неефективно», – зазначено в документі.

Згідно з рішенням Господарського суду Кіровоградської області, місцевого підприємця зобов’язали повернути Новомиргородській міській раді водойму та усунути перешкоди для користування нею, а також сплатити судовий збір розміром 2684 гривень

 

Останні новини по темі
Про захист української родини: як на Кіровоградщині створили новий патріотичний стінопис (ФОТО)
mural copy
voda3
У Кропивницькому приватний сектор мікрорайону залишився без води
Читайте також

Кропивницька та Петрівська громади, що на Кіровоградщини, повідомили про загибель земляків у боротьбі проти російських загарбників....

18:17, 17 Червня, 2024

Громадська організація “Жіноча ліга” запрошує студенток віком від 18 до 21 років на безоплатне навчання в академії медіа для дівчат....

17:45, 17 Червня, 2024

У понеділок, 17 червня, у Кропивницькому сталася ДТП. На перехресті вулиць зіткнулися тролейбус та легковик....

17:27, 17 Червня, 2024