У центрі Кропивницького відкрили оновлений Музей історії хореографії (ФОТО)

14:06, 20 Вересня, 2023
97

У Кропивницькому сьогодні, 20 вересня, відкрили оновлену експозицію Музею історії хореографічного мистецтва, який переїхав до будівлі у центрі міста.

Із серпня цього року Музей розташовується у будівлі, де раніше було управління Нацбанку області. Наразі це корпус №2 Обласного краєзнавчого музею.

На відкриття завітали представники хореографічної спільноти міста, митці та посадовці, передає кореспондентка «Гречки».

98

«Локація просто чудова. І жителі нашого міста, і гості – всі йдуть у центр, до площі і матимуть змогу заходити в цей музей. Зазначу, що в такі складні часи для нашої країни ми не витратили жодних додаткових коштів на цей музей, а заробили все в межах того, що заробляв своєю діяльністю обласний краєзнавчий музей, а також за підтримки партнерів із хореографічного простору нашого краю», – зазначив у виступі очільник обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко.

103

Завідувачка Музею історії українського хореографічного мистецтва Оксана Чонтай зазначила, що наразі деякі представлені експонати у музеї є дублікатами, адже оригінали перебувають у сховищах через війну.

102

Загалом у фонді музею налічується більше 6 тисяч предметів: нагороди, костюми, фото, афіші, програми концертів, книги, газетні та журнальні матеріали, аудіо та відеоматеріали, сувеніри.

При цьому Оксана Чонтай зауважила, що у колекції костюмі із різних регіонів України не вистачала 2 експонатів із Полісся та Слобожанщини. Проте, коли готували оновлену експозиції, хореографічні колективи міста запропонували свою допомогу та організували концерт «Вишиване кружало», за виручені гроші з якого вдалося придбати ці костюми.

Під час урочистостей Борис Шевченко вручив подяки усім хореографічним колетивам, які долучилися до благодійного концерту, а також окремі подяки завідувачці Музею Оксані Чонтай та виконуючому обовʼязки голови Кіровоградського обласного осередку національної хореографічної спілки України Максиму Печененку.

106

«Я вдячний, що це все сьогодні відбувається. Впевнений що цей музей стане динамічною локацією для наших всіх майстер-класів, семінарів та стане великою родзинкою нашого міста. Усі, не лише хореографи, я вважаю, мають знати нашу культуру, а тим більше у воєнний час. Знати культуру, любити українську пісню, любити український танець», – зауважив Максим Печененко.

Зазначимо, раніше, починаючи із 2004 року музей розташовувався на території заповідника-музею І.К. Карпенка-Карого «Хутір Надія».

99 copy copy

100

101

104

105

107

108

109

 

Останні новини по темі

По 50 тисяч щомісяця: помічника ректора вишу у Кропивницкому підозрюють у хабарництві (ФОТО)

habar
invaladnist robota onlayn

На Кіровоградщині молодь з інвалідністю запрошують на курси з фрілансу: як зареєструватися

Читайте також

Світловодська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель земляка, захисника Романа ...

18:56, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 2 грудня, на площі перед будівлею міськради вшосте відбувся мітинг ...

18:47, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому 1 грудня у Молодіжному центрі “Кома” відбулося святкування Дня Андрія Первозванного. ...

17:56, 2 Грудня, 2023