У центрі Кропивницького відкрили оновлений Музей історії хореографії (ФОТО)

У Кропивницькому сьогодні, 20 вересня, відкрили оновлену експозицію Музею історії хореографічного мистецтва, який переїхав до будівлі у центрі міста.
Із серпня цього року Музей розташовується у будівлі, де раніше було управління Нацбанку області. Наразі це корпус №2 Обласного краєзнавчого музею.
На відкриття завітали представники хореографічної спільноти міста, митці та посадовці, передає кореспондентка «Гречки».
«Локація просто чудова. І жителі нашого міста, і гості – всі йдуть у центр, до площі і матимуть змогу заходити в цей музей. Зазначу, що в такі складні часи для нашої країни ми не витратили жодних додаткових коштів на цей музей, а заробили все в межах того, що заробляв своєю діяльністю обласний краєзнавчий музей, а також за підтримки партнерів із хореографічного простору нашого краю», – зазначив у виступі очільник обласного краєзнавчого музею Борис Шевченко.
Завідувачка Музею історії українського хореографічного мистецтва Оксана Чонтай зазначила, що наразі деякі представлені експонати у музеї є дублікатами, адже оригінали перебувають у сховищах через війну.
Загалом у фонді музею налічується більше 6 тисяч предметів: нагороди, костюми, фото, афіші, програми концертів, книги, газетні та журнальні матеріали, аудіо та відеоматеріали, сувеніри.
При цьому Оксана Чонтай зауважила, що у колекції костюмі із різних регіонів України не вистачала 2 експонатів із Полісся та Слобожанщини. Проте, коли готували оновлену експозиції, хореографічні колективи міста запропонували свою допомогу та організували концерт «Вишиване кружало», за виручені гроші з якого вдалося придбати ці костюми.
Під час урочистостей Борис Шевченко вручив подяки усім хореографічним колетивам, які долучилися до благодійного концерту, а також окремі подяки завідувачці Музею Оксані Чонтай та виконуючому обовʼязки голови Кіровоградського обласного осередку національної хореографічної спілки України Максиму Печененку.
«Я вдячний, що це все сьогодні відбувається. Впевнений що цей музей стане динамічною локацією для наших всіх майстер-класів, семінарів та стане великою родзинкою нашого міста. Усі, не лише хореографи, я вважаю, мають знати нашу культуру, а тим більше у воєнний час. Знати культуру, любити українську пісню, любити український танець», – зауважив Максим Печененко.
Зазначимо, раніше, починаючи із 2004 року музей розташовувався на території заповідника-музею І.К. Карпенка-Карого «Хутір Надія».