Власник «колізею» позивається до Кіровоградської облради: хоче землю

14:18, 28 Вересня, 2023
324097037 5357275121044830 2152426601152270467 n

Фірма-власник, яка придбала недобудову ДЮЦу в центрі Кропивницького (містяни її прозвали «колізеєм»), продовжує подавати до судів, намагаючись змінити вартість землі під будівлею, яку має викупити за умовами договору. Попри відмову Касаційного суду в зміні умов договору, фірма-власник подала позов тепер до Господарського суду з вимогою зобов’язати Кіровоградську обласну раду провести оцінку ділянки і розглянути відповідне рішення на сесії.

Про це йдеться у судових справах, передає «Антикорупційний вимір».

Нагадаємо, що у 2021 році приватне підприємство «Еліт Інвест Агро» викупило через аукціон недобудову площею 8356 квадратних метрів по вулиці Шульгіних, 38 за зниженою удвічі ціною – 992 200 гривень. Балансоутримувач будівлі є комунальне підприємство облради «Регіональний центр розвитку послуг», з яким «Еліт Інвест Агро» підписало договір купівлі-продажу. За умовами договору, приватна фірма має оплатити придбання, а також протягом 3 місяців викупити земельну ділянку під недобудовою за суму, визначену незалежною оцінкою.

Ще під час проведення аукціону в документах був звіт оцінки землі, за якою територія під «колізеєм» вартує 7,1 мільйона гривень.

Проте «Еліт Інвест Агро» того ж року подало до суду на комунальне підприємство, вимагаючи призупинити дію умови про викуп ділянки в договорі, адже не погоджувалося з оцінкою її вартості і виставило свою оцінку – у 2,1 мільйона гривень.

Спочатку Господарський суд Кіровоградської області, а згодом і Центральний апеляційний господарський суд ухвалили рішення на користь комунального підприємства, зазначивши, що умови в договорі купівлі-продажу були прописані зрозуміло і чітко.

Вже у липні 2023 року справу розглянув Касаційний господарський суд (складова частина Верховного Суду).

«Касаційну скаргу приватного підприємства “Еліт Інвест Агро” залишити без задоволення. Постанова суду касаційної інстанції набирає законної сили з моменту її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає», – йдеться у документі від 13 липня 2023 року.

Вже 15 липня Господарський суд Кіровоградської області знову розглядав позов, поданий приватною фірмою «Еліт Інвест Агро», проте вже не до комунального підприємства, а вже до власне Кіровоградської облради. У позові фірма вимагає від ради провести оцінку вартості земельної ділянки під недобудовою та просить суд зобов’язати обласних депутатів винести на розгляд обласної сесії питання про передачу території у приватну власність фірми і ухвалити його.

«Спори, у яких відповідачем є зокрема обласна рада, розглядаються місцевим господарським судом, юрисдикція якого поширюється на місто Київ», – йдеться у рішенні обласного суду.

Справу передали до Господарського суду міста Києва, який призначив підготовче засідання по ній на 1 жовтня 2023 року.

Як раніше повідомляла «Гречка», «Еліт Інвест Агро» зареєстроване у 2016 році і пов’язане із засновником агрохолдингу «I&U Group» Сергієм Тарасовим.

Останні новини по темі

Пліч-о-пліч: фахівці Кіровоградщини долучаться до відбудови громади на Херсонщині (ВІДЕО)

vidnovlenniaukrainy copy copy
Sud pravo vurok copy copy

У Кропивницькому відсудили у ТОВки 2,6 мільйона за оренду землі

Читайте також

На Кіровоградщині триває акція зі збору крові, в рамках якої спеціальна бригада Обласної станції ...

18:58, 8 Грудня, 2023

Вимушена переселенка з Луганщини Анжеліка Мірошниченко створила у Кропивницькому безкоштовну ...

17:26, 8 Грудня, 2023

На Кіровоградщині дві громади повідомили про загибель захисників на фронті.

17:14, 8 Грудня, 2023