Онкоцентр отримає від МОЗ лінійний прискорювач: у Кропивницькому може зʼявитися радіологічний центр

13:55, 29 Вересня, 2023
380109524 744781011009451 3692309538511432282 n

 Кіровоградський обласний онкоцентр отримає від МОЗ лінійний прискорювач. Очільник закладу говорить, що це дасть змогу створити радіологічний центр, який зможе надавати повний спектр послуг із випромінення пацієнтам, в залежності від того типу, який потрібен саме їм.

 

Днями у МОЗ повідомили, що закупили 15 лінійних прискорювачів «Elekta Harmony», які розподілять по онкоцентрах країни. Зокрема до списку увійшла і Кіровоградська область.

У коментарі “Гречці” очільник Кіровоградського обласного онкоцентру Костянтин Яриніч розповів, що це дуже важливе обладнання, яке дозволить  розширити можливості для лікування пацієнтів, а також створити радіологічний центр у Кропивницькому.

За його словами в онкоцентрі вже є рентген-терапевтичний апарат, апарат брахітерапії та кобальтовий випромінювач. Кожен з них працює на різному рівні людського організму – поверхневих тканинах, внутрішньопорожнинних органах, або ж, як лінійний прискорювач – на глибинному високоточному рівні в організмі.

Маючи такі види обладнання, ми зможемо створити радіологічний центр, в якому зможемо надавати допомогу пацієнтам саме за тими типами випромінювання, які потрібні саме цій людині”, – пояснив Костянтин Яриніч.

Проте, він говорить, що ймовірно обладнання вдасться отримати у 2024 або 2025 роках, оскільки невідомо в котрій черзі на отримання перебуває наша область, а також це потребує дотримуватися низки вимог, щодо передачі такого обладнання.

“Зрозумійте, це ж не апарат, який десь там в гаражі стоїть, а дороговартісне обладнання, процес передачі якого потребує укладання певних документів, строків та дотримання передбачених норм”, – уточнив очільник онкоцентру.

Крім того, він говорить, що для встановлення нового обладнання необхідно буде підготувати відповідний бункер. Проте наразі неможливо спланувати і спроєктувати яким він буде, оскільни поки що невідома комлектація лінійного прискорювача і кількість робочих місць на ньому. Також існує ймовірність, що до його складу не входить дозиметричне обладнання, без якого не можна експлуатувати прискорювач, тому його доведеться додатково закупляти. Вартість такого обладнання може сягнути 20 мільйонів гривень.

Зазначимо, кобальтовий випромінювач Кіровоградський онкоцент закупив навесні цього року. Наразі, за словами Костянтина Яриніча, облаштування обладнання ще триває. Попередньо, він розпочне працювати вже в грудні.

Нагадаємо, процес закупівлі кобальтового випромінювача тривав понад рік, оскільки спочатку змінили обраного через тендер постачальника, бо зʼясувалося, що бенефіціарним власником фірми є громадянин Росії. Потім провели заново тендер й уклали договір з іншим постачальником. Навколо цієї закупівлі розгорівся конфлікт із тодішнім головою обласної ради Сергієм Шульгою.

 

Останні новини по темі

Загрожує до 7 років в’язниці: жителя Кіровоградщини судитимуть за вирубку лісосмуги

Sud pravosuddya vurok
Копія Для маркування Прямокутник copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

У Кропивницькому погасили поштову марку “Зброя Перемоги. Світ з Україною” (ФОТО)

Читайте також

Світловодська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель земляка, захисника Романа ...

18:56, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 2 грудня, на площі перед будівлею міськради вшосте відбувся мітинг ...

18:47, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому 1 грудня у Молодіжному центрі “Кома” відбулося святкування Дня Андрія Первозванного. ...

17:56, 2 Грудня, 2023