У Новоукраїнській лікарні працюватиме нейрохірург: в яких випадках звертатися

У Новоукраїнській лікарні, що на Кіровоградщині, працюватиме лікар-нейрохірург.
Як зазначають на Facebook-сторінці лікарні, лікар Іван Явтушенко у 2016 році пройшов навчання та отримав спеціальність «Нейрохірургія», у 2021 році здобув ступінь доктора філософії, має загальний стаж роботи 12 років.
Звернутись до лікаря- нейрохірурга можна в таких випадках:
- тривалий або гострий біль в спині, шийному відділі, головний біль;
- оніміння обличчя, верхніх чи нижніх кінцівок;
- порушена робота головного мозку;
- перенесений ішемічний інсульт;
- зміни і новоутворення в результатах КТ та МРТ;
- сильні головні болі після травм;
- порушена координація рухів після гіпертонічного кризу;
- діагностовані грижі міжхребцевих дисків;
- травмування черепної коробки та спинного мозку в анамнезі.
Зазначимо, “Гречка” раніше повідомляла, в Україні стартував другий етап медичної реформи. Міністерство охорони здоров’я затвердило спроможну мережу медзакладів для Кіровоградщини. До мережі ввійшли 6 надкластерних, 5 кластерних та 17 загальних лікарень. Захист плану по мережі в області та його затвердження відбулося 22 червня.
До утворення спроможної мережі заклади контрактували пакети послуг на свій розсуд. Після створення спроможної мережі – це вже зобов’язання мати конкретний набір пакетів. Тобто, це повинен бути набір певних напрямів, які передбачені постановою Кабміну. Для кожного рівня ці набори вже виписані, в тому числі і наявність певних спеціальностей лікарів.
Для прикладу у Кропивницькому до спроможної мережі Кіровоградського госпітального округу увійшли 8 медзакладів. Жоден з них, за словами начальниці управління охорони здоров’я Оксани Макарук, станом на сьогодні, не відповідає вимогам свого статусу.
Така ж ситуація і з лікарнями по області. Тому, за словами начальника обласного департаменту охорони здоров’я Олега Рибальченка, департамент зі свого свого боку деталізуватиме перспективний план розвитку цих закладів, уточнюючи, яке необхідне обладнання та фахівці у розрізі кожного закладу. Це потрібно для того, щоб отримати протягом майбутніх трьох років можливість доукомплектувати їх.