У Новоукраїнській лікарні працюватиме нейрохірург: в яких випадках звертатися

14:51, 02 Жовтня, 2023

У Новоукраїнській лікарні, що на Кіровоградщині, працюватиме лікар-нейрохірург.

Як зазначають на Facebook-сторінці лікарні, лікар Іван Явтушенко у 2016 році пройшов навчання та отримав спеціальність «Нейрохірургія», у 2021 році здобув ступінь доктора філософії, має загальний стаж роботи 12 років.

Звернутись до лікаря- нейрохірурга можна в таких випадках:

  • тривалий або гострий біль в спині, шийному відділі, головний біль;
  • оніміння обличчя, верхніх чи нижніх кінцівок;
  • порушена робота головного мозку;
  • перенесений ішемічний інсульт;
  • зміни і новоутворення в результатах КТ та МРТ;
  • сильні головні болі після травм;
  • порушена координація рухів після гіпертонічного кризу;
  • діагностовані грижі міжхребцевих дисків;
  • травмування черепної коробки та спинного мозку в анамнезі.

Зазначимо, “Гречка” раніше повідомляла, в Україні стартував другий етап медичної реформи. Міністерство охорони здоров’я затвердило спроможну мережу медзакладів для Кіровоградщини. До мережі ввійшли 6 надкластерних, 5 кластерних та 17 загальних лікарень. Захист плану по мережі в області та його затвердження відбулося 22 червня.

До утворення спроможної мережі заклади контрактували пакети послуг на свій розсуд. Після створення спроможної мережі – це вже зобов’язання мати конкретний набір пакетів. Тобто, це повинен бути набір певних напрямів, які передбачені постановою Кабміну. Для кожного рівня ці набори вже виписані, в тому числі і наявність певних спеціальностей лікарів.

Для прикладу у Кропивницькому до спроможної мережі Кіровоградського госпітального округу увійшли 8 медзакладів. Жоден з них, за словами начальниці управління охорони здоров’я Оксани Макарук, станом на сьогодні, не відповідає вимогам свого статусу.

Така ж ситуація і з лікарнями по області. Тому, за словами начальника обласного департаменту охорони здоров’я Олега Рибальченка, департамент зі свого свого боку деталізуватиме перспективний план розвитку цих закладів, уточнюючи, яке необхідне обладнання та фахівці у розрізі кожного закладу. Це потрібно для того, щоб отримати протягом майбутніх трьох років можливість доукомплектувати їх.

Останні новини по темі
На Вокзальній горить двоповерхова будівля (ОНОВЛЕНО)
dfg
379691419 1001709274371625 964198049929676662 n
Професору кропивницького вишу присвоїли державну нагороду
Читайте також

У Кропивницькому жителі будинку по вулиці Кавказькій вже другий тиждень залишаються без води. Водночас цієї вулиці немає у переліку виїздів ремонтної бригади.  «Гречка» з’я...

14:35, 4 Березня, 2024

Перед судом постане житель Кропивницького, якого обвинувачують у «зливанні» росіянам інформації про розміщення військової авіації на території області....

13:49, 4 Березня, 2024

Правоохоронці викрили двох жінок, які у Кропивницькому пообіцяли місцевій мешканці «зняти порчу» за 57 тисяч гривень. Одній із спільниць оголосили підозру....

13:06, 4 Березня, 2024