Льотну академію планують передати до Харківського національного університету повітряних сил

15:26, 03 Жовтня, 2023
lanau 070921

У Кропивницькому Льотну академію планують передати до Харківського національного університету повітряних сил імені Івана Кожедуба. Відповідний проєкт рішення “Про передачу цілісного майнового комплексу Льотної академії Національного авіаційного університету до сфери управління Міністерства оборони України” вчена рада НАУ направила до Міністерства освіти і науки України.

Як зазначили в Національному авіаційному університеті, відповідне рішення ухвалили на засіданні вчора, 2 жовтня.

Згідно з ним майнoвий кoмплекс Льoтнoї академії НАУ можуть передати дo упpавління Мінoбopoни Укpаїни як відoкpемленoгo стpуктуpнoгo підpoзділу Хаpківськoгo націoнальнoгo університету Повітряних сил та надалі дати назву Льотна академія Харківського національного університету повітряних сил імені Івана Кожедуба.

При цьому студенти, які наразі навчаються в Льотній академії НАУ, продовжать навчання в Льотній академії Харківського національного університету повітряних сил імені Івана Кожедуба.

У пояснювальній записці до проєкту Розпорядження зазначається, що дане приєднання матиме значний досвід підготовки пілотів і сприятиме оперативним спроможностям сил безпеки і оборони та рівня готовності до реагування на виклики й загрози національній безпеці.

У супровідному листі зазначається, що реалізація проєкту потребуватиме передачі частини бюджетних призначень, передбачених МОН на 2023 рік у держбюджеті за програмою 2201160 «Підготовка кадрів вищими навчальними закладами ІІІ й ІV рівнів акредитації та забезпечення діяльності їх баз практики» та програмою 2201190 «Виплата академічних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів», Міністерству оборони України для функціонування Льотної академії Харківського національного університету повітряних сил імені Івана Кожедуба (ХНУПС).

Як повідомила «Гречці» речниця навчального закладу Олена Ковальова, офіційної інформації щодо будь-яких рішень приєднання Льотної академії до іншої установи наразі не надходило.

З її слів, пропозиції, які ініціюються Вченою радою НАУ, подали на погодження до Міністерства освіти і науки, наразі це в форматі пропозицій і офіційних розпоряджень немає.

Як “Гречка” повідомляла раніше, трудовий колектив Льотної академії подав клопотання про відокремлення закладу від Національного авіаційного університету, філією якого вона наразі є. У клопотанні вказується, що це дозволить зокрема і брати участь у грантових програмах та укладати прямі договори із закордонними партнерами.

Останні новини по темі

На щиті: п’ять громад Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів

380099615 702808431878818 2083036893267422659 n

У Кропивницькому водій дрифтував і врізався в магазин (ВІДЕО)

Читайте також

Світловодська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель земляка, захисника Романа ...

18:56, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 2 грудня, на площі перед будівлею міськради вшосте відбувся мітинг ...

18:47, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому 1 грудня у Молодіжному центрі “Кома” відбулося святкування Дня Андрія Первозванного. ...

17:56, 2 Грудня, 2023