На Кіровоградщині відкриють центр для дітей, які стали свідками або постраждали від насильства (ФОТО)

На Кіровоградщині у співпраці з міжвідомчими організаціями відкриють Центр захисту та соціально-психологічної підтримки для дітей, які постраждали або стали свідками насильства за міжнародною моделлю Барнахус.
Довідка. Барнахус -це місце, де багатопрофільна міжвідомча команда, до якої входять представники правоохоронних органів, кримінального судочинства, служб захисту дітей, а також медичні працівники і працівники сфери захисту психічного здоров’я, співпрацює, щоб забезпечити дітям — жертвам та свідкам насильства — скоординований ефективний захист, послуги та правосуддя, дружнє до дітей.
Сьогодні, 5 жовтня, під час пресконференції заступниця начальника Кіровоградської ОВА Катерина Колтунова зазначила, що пілотний проєкт, який наразі впроваджується у шести областях України. Він стосується документації міжнародних стандартів правосуддя дружнього до дитини, запроваджується і на Кіровоградщині. Кіровоградщина стала сьомим регіоном, де працюватиме центр, передає журналістка “Гречки”.
“Центр створений з метою реінтеграції і реабілітації дітей і передбачає в собі об’єднання зусиль правоохоронців, юстиції і працівників соцсфери. Саме вони мають захищати права і законні інтереси дітей. Ми змінюємо підходи в досудовому розслідуванні та провадженні щодо неповнолітніх, наближаючись тим самим до європейських стандартів. Наразі ми боремося за наші кордони, територіальну цілісність, а також за європейські цінності, які в нас сторіччями відбирали”, – зауважила заступниця Кіровоградської ОВА.
За її словами, дитячий центр за моделлю Барнахус відкриють за підтримки фонду ЮНІСЕФ від ООН, Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, благодійного фонду “Українська фундація громадського здоров’я”.
В міждисциплінарному спеціалізованому центрі фахівці проводитимуть: опитування, огляд, консультації. При цьому підхід до дитини має бути таким, щоб уникнути повторної травматизації.
Заступник Міністра юстиції України, голова Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх Олександр Банчук зазначив, що в умовах війни інтереси дітей мають бути на першому місці. Діти, які стали свідками насильства і злочину мають бути захищеними і почутими.
“Взаємодія різних органів влади (поліції, прокуратури, місцевого самоврядування) дасть можливість дитині на одному майданчику отримати соціальну, психологічну, правову і медичну допомогу”, – зауважив Олександр Банчук.
З його слів, наразі Центри за європейською моделлю Барнахус відкрили в шести регіонах: Вінниця, Київ, Чернівці, Тернопіль, Миколаїв, Житомир.
За словами керівниці проєктів захисту дітей Представництва Дитячого фонду (ООН) ЮНІСЕФ в Україні Ван Чі Пхам, в Україні планують загалом відкрити до подібних 15 центрів.
За її словами, загалом Центри Банахус успішно працюють в Європі та Центральній Азії, а також Вірменії, Албанії.
Так, при такій консолідації різних правоохоронних і захисних установ, дитина, яка стала жертвою або свідком насильства або злочину, в одному місці може пути опитана і проконсультована. В цьому приміщенні вона не бачить кривдника, його адвокатів, суддю та слідчого. З дитиною працюють таким чином, щоб вона не отримала додаткову травму.
Географічне становище Центру з безпекових питань не розголошують.
Як “Гречка” повідомляла раніше, у Кропивницькому а базі обласного центру дитячої та юнацької творчості за підтримки Дитячого фонду ЮНІСЕФ громадська організація «Слов’янський культурний центр «Задзеркалля» спільно з Дитячим фондом ООН UNICEF відкрили перший на Кіровоградщині молодіжний центр «КОМА».