Кіровоградські депутати закликали скасувати норму про загальнобудинкові лічильники

12:09, 06 Жовтня, 2023

Депутати Кіровоградської обласної ради ухвалили звернення до Верховної Ради і уряду із закликом виправити закон, який регулює встановлення загальнобудинкових лічильників на воду.

Звернення під час сесії сьогодні, 6 жовтня, підтримали більшість депутатів обласної ради, передає кореспондентка «Гречки».

Нагадаємо, що у 2017 році набрати чинності закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Згідно з ним, якщо всі квартири будинку мають свої лічильники, то різниця між сумою їхніх показників і тим, що показує загальнобудинковий лічильник, розподіляється порівну між усіма мешканцями. Якщо ж у когось власного лічильника немає – то вся різниця йде у платіжку цього квартировласника.

«Закон вимагає від абонента сплачувати за комунальну послугу, якою по факту той не користувався. Крім того, можливість відмови від встановлення вузлів комерційного обліку Законом взагалі не передбачена. Це є неприпустимим і порушує конституційні права людини», – йдеться у зверненні.

Своєю чергою депутати пропонують зменшити необліковані витрати шляхом встановлення лічильників з обов’язковим антимагнітним захистом у всіх квартирах.

Як повідомляла «Гречка», під час сесії 6 жовтня обласні депутати ухвалили рішення реорганізувати 7 комунальних закладів Кіровоградщини, серед яких аеропорт і регіональний центр наукових досліджень історії України.

 

Останні новини по темі
На Кіровоградщині призначили керівників і керівниць для 14 закладів області
prizna4ennia direktora
photo 2023 10 06 08 45 18
На Кіровоградщині легковик зіткнувся з вантажівкою: є загиблий (ФОТО)
Читайте також

Трьом полеглим воїнам із Кіровоградщини призначили державні нагороди. Протягом тижня із 13 до 17 травня відзнаки вручили їхнім родинам....

13:49, 18 Травня, 2024

Зелений борщ – це один з символів весни – такий смачний та приємно кисленький. Але його смаки також можуть бути різноманітними. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися із трь...

13:07, 18 Травня, 2024

Кропивницькі волонтери відкрили збір на дрони для штурмової групи 3 окремої штурмової бригади ЗСУ. Ціль – закупити три безпілотники....

10:51, 18 Травня, 2024