Незаконну триповерхову будівлю у центрі Кропивницького мають знести: рішення Верховного суду

17:35, 09 Жовтня, 2023
zabud preobrajen1

 

Подружжя пенсіонерів Володимир і Людмила Малюти з 2011 року судяться із сусідом, який незаконно побудував триповерхову будівлю з цоколем і мансардою буквально на відстані одного метра від їхнього будинку.

Крапку у цій справі у 2023 році поставило рішення Верховного Суду.

Незаконна будівля по вулиці Преображенська 48а і 48/65. Кропивницький, 2016 рік.

Як раніше повідомляла «Гречка», у 2011 році поруч з будинком Людмили і Володимира Малюти сусід Юрій Вагжанов почав будівництво, як згодом виявилося, триповерхової будівлі по вулиці Преображенська 48а і 48/65. Через те, що будували на відстані в один метр від будинку Малют, в їхніх стінах з’явилися тріщини.

«Вони вирили глибокий котлован під фундамент будівлі на відстані метра. Тож під нашим будинком земля почала просідати, від чого тріщини пішли», – розповіла Людмила Малюта.

Олена Вагжанова, мати власника земельної ділянки з будівництвом, тоді у 2013 році показала журналістам «Гречки» документи про приватизацію землі, проте дозволу на проведення будівельних робіт у неї не виявилося.

zabud preobrajen2

У 2013 році справа про знесення незаконної будівлі розглядалася у Ленінському районному суді міста Кропивницький, будівельники ладнали вже дах на триповерховий капітальній споруді з цокольним та мансардним поверхом.

В 2015 році суд постановив, що будівля є незаконною і її мають знести. Та попри це і наступного року, у 2016, власник ділянки Юрій Вагжанов – колишній працівник прокуратури – будівництво продовжив.

Судові справи тяглися всі ці роки: Юрій Вагжанов подавав апеляційні скарги, подружжя Малют подавали у вищі інстанції.

Вже у червня 2023 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, які розглянули позов Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ) проти власника земельної ділянки  вимогою за власний кошт знести незаконну будівлю.

Згідно з матеріалами справи, ДАБі у 2016 році надала припис, що Юрій Вагжанов має за власний кошт знести будівлю і сплатити штраф у 8500 гривень. Штраф він сплатив, проте на припис подав апеляційну скаргу спочатку до Кіровоградського окружного адміністративного суду, а потім до Дніпропетровського апеляційного адмінсуду – і там, і там судді підтвердили, що незаконну будівлю слід знести.

Тоді власник триповерхової будівлі по вулиці Преображенській звернувся вже до Касаційного суду з вимогою скасувати всі рішення попередніх інстанцій.

«Оскільки при ухваленні рішень суди порушень норм матеріального та процесуального права не допустили, суд прийшов до висновку про залишення касаційної скарги  без задоволення, а рішення судів попередніх інстанцій без змін. Постанова набирає законної сили з моменту її підписання суддями, є остаточною та не може бути оскаржена», – йдеться у рішенні Касаційного суду.

І хоч постанова суду набрала чинності чотири місяці тому, але демонтажні роботи досі не почали.

«Будівля досі на місці, зносити її поки не збираються. В нас і тріщини в стінах, і грибок вже зовні на стіні, яка на ту сторону виходить, з’явився – там же від сонця стіна повністю закрита виходить. Ми вже і у виконавчу службу, і до міськради зверталися: є рішення суду, і воно має виконуватися», – розповіла «Гречці» Людмила Малюта.

Раніше «Гречка» інформувала, що мешканці прилеглих дев’ятиповерхівок виступають проти забудови прибудинкової території по вулиці Віктора Чміленка, 19

 

Останні новини по темі

У Кропивницькому хлопчик-сирота потребує допомоги у боротьбі з раком

Blagodiynist pidtrumka
Zagubnuv vijskovuy

Гайворонська громада повідомила про смерть захисника (ФОТО)

Читайте також

На Кіровоградщині триває акція зі збору крові, в рамках якої спеціальна бригада Обласної станції ...

18:58, 8 Грудня, 2023

Вимушена переселенка з Луганщини Анжеліка Мірошниченко створила у Кропивницькому безкоштовну ...

17:26, 8 Грудня, 2023

На Кіровоградщині дві громади повідомили про загибель захисників на фронті.

17:14, 8 Грудня, 2023