Нічийна насосна станція: мешканці двох багатоповерхівок у Кропивницькому не можуть знайти хто має ремонтувати порив (ДОПОВНЕНО)

15:03, 12 Жовтня, 2023

 У Кропивницькому вже не перший рік мешканці двох корпусів по вулиці Попова, 7, стикаються з проблемою: водопровідна труба з насосною станцією, яка знаходиться між будинками, в аварійному стані, але комунальники стверджують, що труби у них на балансі немає і відмовляються ремонтувати.

 

Як розповів «Гречці» житель будинку по вулиці Попова, 7 Дмитро П., засувка розташована на водопровідній трубі у підвалі між двома корпусами, де встановлена насосна станція. Ця засувка постійно протікає, про що свідчить постійний мокрий слід на ній:

«Минулого року два корпуси без води були. Виявилося, що там вода замерзла, аж  зсередини трубу розтягло. Але і водоканал, і обидва ЖЕО на скарги та звернення відповідали, що труба ця не у них на балансі», – сказав місцевий житель.

Popova7 2

Цікаво, що другий корпус по вулиці Попова, 7 обслуговує Кіровоградський житлово-будівельний кооператив № 18 (ЖБК), а перший корпус за тією з адресою – ЖЕО №4.

Popova3

Мешканці двох багатоповерхівок зверталися і до місцевих депутатів, і до водоканалу. Наприклад, у відповіді на депутатський запит, зроблений у вересні 2023 року, міська рада відповіла, що між корпусами знаходиться підвищувальна насосна станція. Ще у 1997 році зовнішні водопровідні мережі по вулиці Попова, 7 передавалися на баланс комунального підприємства «Дніпро-Кіровоград», проте саме станція на балансі водоканалу не перебуває і договору на її обслуговування з підприємством не укладали.

У тій же відповіді на запит зазначено, що ця станція не перебуває і на балансі комунального підприємства ЖЕО №4.

Popova7 3

«Ми і до ЖБК зверталися, там теж кажуть, що не на їхньому балансі. Виходить, що ця частина труби нічийна, а коли її прорве, то води не буде у двох будинках. Воно зараз тече – це ж наша вода, воно затоплює підвал. А як температура впаде – воно замерзне і порве всю трубу. Тому ми зараз хочемо запобігти цьому», – пояснив Дмитро П.

Станом на 12 жовтня із засувки на трубі у цьому підвалі між корпусами вода вже не протікає, а біжить постійно.

Щоб з’ясувати, на чиєму балансі перебуває ця частина водогону з насосною станцією і хто її має обслуговувати у випадку аварії, «Гречка» направила запит до міської ради. Про відповідь на запит повідомимо додатково.

ДОПОВНЕНО: 18 жовтня «Гречка» отримала відповідь на запит.

«У виконавчих органів Кропивницької міської ради відсутня інформація щодо балансоутримувача і власника вищезазначеного приміщення підвищувальної насосної станції», – йдеться у документі.

 

Останні новини по темі
У Соколівському ліцеї планують за мільйон зробити капремонт котельні
Depositphotos 124930326 S
rozrobka mob dod copy
У Кропивницькому молодь безоплатно навчатимуть створювати мобільні додатки: як долучитися
Читайте також

Трьом полеглим воїнам із Кіровоградщини призначили державні нагороди. Протягом тижня із 13 до 17 травня відзнаки вручили їхнім родинам....

13:49, 18 Травня, 2024

Зелений борщ – це один з символів весни – такий смачний та приємно кисленький. Але його смаки також можуть бути різноманітними. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися із трь...

13:07, 18 Травня, 2024

Кропивницькі волонтери відкрили збір на дрони для штурмової групи 3 окремої штурмової бригади ЗСУ. Ціль – закупити три безпілотники....

10:51, 18 Травня, 2024