Льотна академія у Кропивницькому стане окремим вишем: рішення уряду (ДОПОВНЕНО)

17:05, 13 Жовтня, 2023

 Сьогодні, 13 жовтня, Кабінет Міністрів ухвалив рішення про реорганізацію Національного авіаційного університету – його поділять на державний університет «Київський авіаційний інститут» та Українську державну льотну академію у Кропивницькому.

Як повідомляє «Урядовий портал», рішення про реорганізацію НАУ, філією якого була Льотна академія у Кропивницькому, запропонувало Міністерство освіти й науки.

Зазначається, що підставами для такої ініціативи стали зокрема скарги представників студентського самоврядування НАУ про незаконне відрахування студентів і скандали щодо протизаконного відчуження земель університету, а також звернення від колективу Льотної академії міста Кропивницького із проханням відокремити їхній заклад від НАУ.

Вже 13 жовтня підписали наказ МОН, яким розпочато процес реорганізації НАУ. Уряд підтримав ініціативу МОН та ухвалив рішення про поділ НАУ на два заклади вищої освіти: держуніверситет «Київський авіаційний інститут» та Українську державну льотну академію (м. Кропивницький).

«Новоутворені заклади мають стати провідними центрами розвитку авіаційної обороноздатності України, що відповідатимуть за розроблення військових інновацій у галузі MilitaryTech, зокрема безпілотників, а також підтримку воєнної промисловості», – йдеться у рішенні.

Зазначається, що студенти НАУ продовжать навчання безперервно на тих самих умовах у Київському авіаційному інституті, його відокремлених структурних підрозділах та в Українській державній льотній академії за обраними спеціальностями та джерелами фінансування.

Урядовці обіцяють, що реорганізація закладу не вплине на умови праці й зарплати викладачів, проте призведе до оновлення складу керівництва університету та внутрішніх управлінських процесів.

ДОПОВНЕНО: Національний авіаційний університет на своєму офіційному сайті опублікував повідомлення, що заклад готує позов до суду щодо рішення уряду про реорганізацію. 

«Рішення суперечить чинному законодавству, грубо порушує принципи автономії ЗВО, гарантовані Законами України, а також є таким, що наносить непоправної шкоди авіаційній галузі держави та іміджу України», – зазначається у публікації НАУ.

Як «Гречка» повідомляла раніше, трудовий колектив Льотної академії подав клопотання про відокремлення закладу від Національного авіаційного університету, філією якого вона наразі є. У клопотанні вказується, що це дозволить зокрема і брати участь у грантових програмах та укладати прямі договори із закордонними партнерами.

Після клопотання вчена рада НАУ направила до Міністерства освіти і науки України пропозицію передати майновий комплексу Льотної академії до Харківського національного університету повітряних сил імені Івана Кожедуба.

 

Останні новини по темі
Навіки у строю: чотири громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів (ФОТО)
zagubluy ZSU
dopomoga
15 гривень для онкохворих діток: кропивничан просять долучитися до благодійної акції
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:53, 29 Травня, 2024

Сьогодні, 29 травня, студенти Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті вийшли на мітинг з вимогою скоротити тривалість пар та зменшити навантаження на студентів...

15:14, 29 Травня, 2024

Кропивничанка Анна Карандукова виборола третє місце у чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) з легкої атлетики....

15:00, 29 Травня, 2024