Автор понад 260 наукових праць і винаходів: у Кропивницькому помер професор національного технічного університету

13:22, 17 Жовтня, 2023

У Кропивницькому помер завідувач кафедри обробки металів тиском і спецтехнологій, засновник наукової школи технології розмірної обробки електричною дугою, професор Центральноукраїнського національного технічного університету, доктор технічних наук Віктор Носуленко.

Він пройшов шлях від асистента, старшого викладача, доцента кафедри машин і технології обробки металів тиском, до професора, завідувача кафедри обробки металів тиском і спецтехнологій, повідомляють у ЦНТУ.

Віктор Носуленко народився 14 лютого 1939 року в Харкові. Після закінчення семи класів школи у місті Куп’янськ Харківської області вступив до машинобудівного технікуму при Харківському тракторному заводі, закінчив його на «відмінно». Згодом вступив до Харківського політехнічного інституту, після чого йому запропонували посаду викладача у Кіровоградському філіалі Харківського політехнічного інституту, де він почав працювати з серпня 1962 року.

З 1977 року став кандидатом наук, у 2000 році захистив в КПІ докторську дисертацію за темою «Розмірна обробка металів електричною дугою». У виші тривалий час очолював наукову школу та лабораторію «Розмірної обробки електричною дугою». Розроблена ним технологія та обладнання для РОД принесли Віктору Івановичу вісім медалей ВДНГ СРСР, патенти на технологію й устаткування продавалися навіть за кордон.

“Коли я вийшов на захист дисертації, лабораторія «Розмірної обробки електричною дугою» налічувала під 50 співробітників й була найбільшою в інституті. Наші унікальні верстати вже працювали на десятках підприємств Радянського Союзу. Коли всі зрозуміли, що технологія діє, процес РОД було запатентовано у Франції, Англії, Швейцарії, ФРН, Японії – у провідних промислових державах”, – зазначав свого часу в інтерв’ю професор Віктор Носуленко.

Заслужений винахідник України (1999 р), Відмінник освіти України (2004 р), лауреат Грамоти Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом» та Знаку «За наукові досягнення» (2009 р.), входив до складу Комітету з державних премій України в галузі науки і техніки.

Професор Віктор Іванович Носуленко був автором понад 260 наукових праць у галузі обробки металів тиском та процесів фізико-технічної обробки й автором понад 100 винаходів. Він підготував трьох кандидатів наук. 

Панахида за професором Носуленко відбудеться у середу, 18 жовтня, об 11:00 на Лелеківському кладовищі.

Останні новини по темі
Жителів Кіровоградщини просять допомогти на лікування тяжкохворому хлопчику
dopomoga 1
Uranovuy koncentrat
До Канади відправили першу партію урану з Кіровоградщини: для чого
Читайте також

Кропивницькі волонтери відкрили збір на дрони для штурмової групи 3 окремої штурмової бригади ЗСУ. Ціль – закупити три безпілотники....

10:51, 18 Травня, 2024

На Кіровоградщині 17 травня знищили ворожий безпілотник.

10:17, 18 Травня, 2024

Сьогодні, 18 травня, на Кіровоградщині відключати світло побутовим споживачам не плануюють. Для підприємств діятимуть графіки із 19:00....

09:32, 18 Травня, 2024