Звідки борг та мирова угода: у міськраді прокоментували ситуацію з Центральним сквером

14:00, 27 Жовтня, 2023

У Кропивницькій міськраді пояснили, звідки зʼявилися борги в орендаря Центрального скверу ТОВ “Укрсфера” та як цей борг у сумі 1,8 мільйона планують повертати.

Як “Гречка” повідомляла, у Кропивницькому суд ухвалив арештувати гроші на банківських рахунках ТОВ “Укрсфера”, яке є орендарем Центрального скверу і заборгувало понад 1,8 мільйона гривень плати за оренду. Частину позову прокуратури, яка стосується арешту будівлі “Макдональдза”, не задовольнили. “Гречка” звернулася за коментарем до пресслужби міськради із прокоментувати свою позицію у цьому питанні.

У відповідь на запит “Гречки” у пресслужбі міськради розʼяснили, яким чином у ТОВ “Укрсфера” утворився борг за оренду Центрального скверу та чому міськрада хотіла укласти мирову угоду.

Повернення частини скверу з оренди

Кропивницька міська рада надала дозвіл ТОВ “Укрсфера” на розроблення документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки Центрального скверу по вулиці Преображенській, яку наразі орендує підприємство.

Це рішення передбачає зменшення площі орендованої земельної ділянки до 0,2928 гектарів, тобто до розмірів ресторану “Макдональдз”, який будується на цьому місці.

Зелену зону площею 0,3449 гектарів, яку, як стверджують у пресслужбі міськради, привів до ладу орендатор, планують повернути до комунальної власності.

Планується, що цю ділянку обслуговуватиме комунальне підприємство “Благоустрій”.

Звідки зʼявився борг

У 2006 році підприємству “Укрсфера” міськрада передала в оренду ділянку площею 0,6377 гектарів у Центральному сквері по вулиці Преображенській у Кропивницькому для розміщення комплексу “Сквер Центральний” на 49 років.

Після того, як змінився власник в “Укрсфері”, Кропивницька міськрада із орендарем уклала меморандум про співпрацю. У цьому документі ТОВ зобов’язалося реконструювати сквер, побудувати там ресторан та виконати благоустрій прилеглої території, на якій розташовані зупинки громадського транспорту.

“Крім того, укладено додаткову угоду від 04.08.2021 року № 78 до вищевказаного договору оренди землі, якою закріплено зобов’язання ТОВ «Укрсфера» щодо виконання умов зазначеного меморандуму про співпрацю,” – відзначив начальник управління Роман Лунгол.

Цього ж року, у зв’язку зі зміною нормативної грошової оцінки земельної ділянки та збільшенням ставки орендної плати до 6% за землі комерційного призначення, орендна плата збільшилася із 1601,83 гривень до 92397,92 гривень.

Ці зміни зафіксували у додатковій угоді між  “Укрсферою” та Кропивницькою міською радою. Саме це стало головною причиною утворення боргу у розмірі 1,8 мільйона гривень.

Чому міськрада готова на мирову угоду

Заступник міського голови Олександр Мосін наголошує, що “Укрсфера” протягом всього періоду співпраці відповідально виконувала взяті на себе зобов’язання, згідно з укладеним меморандумом. У реконструкцію Центрального скверу вже вклали понад 7 мільйонів гривень.

“Має бути завершена реконструкція зеленої зони у центральній частині міста, запрацювати заклад громадського харчування, на відкриття якого очікують багато містян і бюджет громади має наповнюватися, відповідно до чинного законодавства України”, – висловив переконання Мосін.

За його словами, орендар не відмовляється сплачувати визначену законодавством орендну плату. Він добровільно підписав зміни до договорів оренди й у жовтні 2023 року почав гасити борг.

Крім того, посадовець говорить, що попри те, що адмініструванням плати за землю займаються контролюючі органи, саме міське управління земельних відносин та охорони навколишнього середовища ініціювало, а міська рада скерувала позов до суду про стягнення 1,8 мільйона гривень.

У міськраді стверджують, що переведення справи у судову площину і укладення мирової угоди, відповідно до якої борг реструктуризується на два роки, дозволяє знайти вихід, який би задовольнив усі сторони.

Також зазначають, що має бути завершена процедура поділу земельної ділянки у Центральному сквері, що дозволить повернути зелену зону скверу в управління комунальним підприємством.

Для цього міська рада повинна затвердити технічну документацію із землеустрою щодо інвентаризації земель по вулиці Преображенській і в подальшому прийняти рішення про регулювання земельних відносин з новою площею орендованої території Центрального скверу. нагадаємо, що це рішення виносили на сесію міської ради 19 жовтня, проте на йог ухвалення не вистачило голосів.

Нагадаємо, “Гречка” раніше розповідала коли у Кропивницькому й Олександрії чекати на відкриття МакДональдза.

Останні новини по темі

У Кропивницькому військові подарували дітям планетарій: як туди потрапити

Смс із закликом «зливати» позиції ЗСУ: куди поскаржитися на спам-атаку

Читайте також

Світловодська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель земляка, захисника Романа ...

18:56, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 2 грудня, на площі перед будівлею міськради вшосте відбувся мітинг ...

18:47, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому 1 грудня у Молодіжному центрі “Кома” відбулося святкування Дня Андрія Первозванного. ...

17:56, 2 Грудня, 2023