На Кіровоградщині презентували результати опитування щодо мовної ситуації (ІНФОГРАФІКА)

12:53, 29 Жовтня, 2023

На Кіровоградщині презентували результати опитування щодо мовної ситуації в області. Під час опитування виявили також порушення мовного законодавства у різних сферах діяльності.

Опитування проводили у співпраці з U-Report, інформують на офіційній Фейсбук-сторінці Департаменту культури та туризму Кіровоградської ОВА.

“Нам було цікаво почути від наших громадян, як вплинула війна на мову спілкування, у яких сферах діяльності найбільше порушень мовного законодавства та що треба зробити аби всі спілкувались українською мовою”, – акцентують у повідомленні.

Згідно з результатами, відповіді 96,7 % респондентів свідчать, що ставлення українців до державної мови помітно змінилося під час повномасштабної війни і вони вважають українську мову рідною.

Кількість тих, хто спілкується українською вдома (в побуті) сягає 66,4%, суржиком – 29, 4%, російську мову вважають рідною 2,6% опитаних.

Також виявили низку сфер діяльності суспільства, де високий показник порушень мовного законодавства, на думку опитаних:

  • сумарно 25,7 % порушень у сфері телебачення, радіомовлення, ЗМІ та рекламі;
  • 52 % респондентів вказали, що часто зустрічаються з ситуацією порушення використання української мови як державної у сфері обслуговування;
  • 42,8 % стверджують, що книг та друкованих видань українською мовою у бібліотеках або у вільному продажу не достатньо.

При цьому 36,6 % респондентів вказали, що не розуміють чому важливо спілкуватися українською.

Для збільшення використання української мови в суспільстві опитані пропонують посилити відповідальності за порушення мовного закону, збільшити кількість освітніх програм, проводити тренінги, онлайн-курси з вивчення української мови, поповнювати бібліотечний фонд україномовними книжками та проводити культурно-мистецькі (концерти, вистави тощо) заходи.

Останні новини по темі
Підозрювана у відмиванні 16 мільйонів керівниця сільгосппідприємства з Кіровоградщини виїхала за кордон
Прибирали дерева, білборди, закріплювали балкони: як на Кіровоградщині ліквідовували наслідки негоди
Читайте також

У понеділок, 20 травня, проєкт «Баба Єлька», волонтери якого досліджують фольклор і історію Кіровоградської області, презентували першу серію власного документального серіалу. П...

17:50, 20 Травня, 2024

Три громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:30, 20 Травня, 2024

Вночі у неділю, 19 травня, в одному з мікрорайонів Кропивницького жителі прокинулися від вибуху та викликали поліцію — адже в цей момент в області не було повітряної тривоги....

17:05, 20 Травня, 2024