Підприємство з Кіровоградщини заборгувало 70 мільйонів за електрику: як вирішуватимуть проблему

13:41, 01 Листопада, 2023

Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія (КОЕК) повідомила, що найбільшу суму боргу перед ними серед юридичних осіб області має компанія «Велта». У компанії пояснили причини такої заборгованості.

Умовне фото

Директор Кіровоградської обласної енергопостачальної компанії Олег Валентий розповів, що загалом КОЕК має 12 тисяч юридичних клієнтів, котрі працюють у Кіровоградський, Полтавській, Черкаській та Київській областях, передає кореспондентка «Гречка».

Найбільшим боржником серед юридичних клієнтів Олег Валентий назвав ТОВ «Велта», у якого у Новомиргороді розміщені карʼєри з видобування ільменітів. Борг підприємства сягнув 70 мільйонів гривень, що становить близько трьом місяцям споживання підприємства. Проте із компанією вже вдалося провести конструктивну розмову і домовитися про погашення цього боргу.

«Наш борг зараз перед Кіровоградобленерго за послуги розподілу – 123 мільйони гривень, які ми не можемо проплатити через борги перед нами. Тому погашення боргу в 70 мільйонів стане чималою часткою для погашення наших боргів перед операторами розподілу», – розповів директор КОЕК.

Олег Валентний також закликав інших юридичних осіб-клієнтів відповідально ставитися до обов’язків перед постачальниками послуг.

«Ми завжди готові на конструктив, готові ввійти у становище, але у кожної організації є своя межа. Ми не можемо кредитувати нескінченно наших споживачів, котрі мають досить високу заборгованість», – акцентував очільник КОЕК.

Щодо ТОВ «Велта» він говорить, що 31 жовтня із керівництвом компанії вдалося знайти шляхи вирішення питання для погашення боргу.

«Гречка» поцікавилися у компанії «Велта», з яких причин утворився борг. В компанії запевнили, що системно оплачують послуги енергопостачальника, а заборгованість сформувалася з пені та штрафів, нарахування яких, як запевняють на підприємстві, є спірним, а також через ціни на електрику.

«Також КОЕК значно завищує ціну електроенергії порівняно з іншими постачальниками, на 30-40% в середньому. На жаль, недосконалість законодавства робить «Велту» заручником цієї ситуації і не дає змогу змінити компанію постачальника», – йдеться у відповіді компанії.

На запитання «Гречки», яким чином енергопостачальник може встановлювати окремий тариф для фірми, у «Велті» уточнили, що існує два варіанти ціноутворення: 

  • ціна з відкритого енергоринку;
  • ціна, зафіксована у договорі між компанією та постачальником.

«Тому ціна може відрізнятися від підприємства до підприємства, та деталі контракту ми розкривати не можемо. Ми безумовно шукаємо шляхи врегулювання ситуації, “Велта” завжди сплачує визнані та правомірно нараховані борги. Якщо це питання не вирішиться у площині перемовин, маємо цивілізований шлях судового врегулювання», – додали в компанії.

Нагадаємо, що станом на 31 жовтня на Кіровоградщині населення заборгувало за електроенергію Кіровоградській обласній енергопостачальній компанії 114 мільйонів гривень.

Як раніше повідомляла «Гречка», підприємство «Велта», яке є головним виробником титану в Україні, отримало патент США.

Останні новини по темі
“Слуги” посварились: на Кіровоградщині один голова громади поскаржився на іншого правоохоронцям
Кермувала напідпитку без водійських прав: у Кропивницькому водійка спричинила два ДТП 
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024