Із квестом та фотозонами: кропивницька письменниця презентувала нову книгу про єдинорога

08:55, 02 Листопада, 2023

«Канікули з єдинорогом» – саме таку назву має новинка української письменниці та літературознавиці Надії Гармазій, яку 1 листопада презентували в Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей імені Т. Шевченка.

Півсотні юних кропивницьких читачів завітали на зустріч із письменницею. Більшість із них уже знайомі з книгою «Марго та єдиноріг, що жив у буфеті», яку було представлено у бібліотеці торік.

На юних кропивничан очікував квест-паті за мотивами книг Надії Гармазій, який провели єдинороги. Цей інтерактивний захід підготували фахівці відділу сімейного читання книгозбірні. На учасників заходу чекали реалістичні декорації й тематично оформлені локації у різних залах бібліотеки, в тому числі й в укритті, фотозони, фірмові солодощі, а також подарунки у вигляді магнітів та закладинок, що також відтворюють сюжет книги.

“Таке яскраве свято під час війни стало можливим завдяки тісній співпраці колективу дитячої книгозбірні та Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України”, – зазначили організатори.

Історія «Канікули з єдинорогом» вийшла друком у видавництві «Читай українською» і є своєрідним продовженням попередньої книги, хоча, за словами видавничої команди проєкту, є цілком самостійною в плані сюжету.

Також видавництво наголошує, що в книгах Надії Гармазій читачі знайомляться зі справжнім українським єдинорогом – опецькуватим веселуном, що обожнює солодощі, мешкає в селі, любить поратися на городі, збирати суниці, але за його безтурботністю насправді чимало глибинної мудрості.

Над оформленням обох книг працювала українська художниця Ольга Кочура. І, як зазначила Надія Гармазій, у «Канікулах з єдинорогом» представлено і малюнок Катерини Савіної – юної кропивничанки, яка торік перемогла у конкурсі від видавництва.

«Це книга про родинні цінності й важливість набутися разом. А також про те, що нашим найбільшим скарбом є рідні люди, друзі, однодумці. «Канікули з єдинорогом» – це історія, яка вчить дивитись у вічі власному страху і перетворювати виклики на нові можливості. І ще в цій казці посідає важливе місце екопроблематика, зокрема порятунок лісів від знищення. Хоч події відбуваються у Карпатах, однак питання незаконного і просто бездумного винищування дерев є актуальним і для нашого міста зокрема», – говорить авторка.

Як повідомляють організатори свята, на кропивничан упродовж листопада-грудня очікують ще приємні сюрпризи. Зокрема, анонсовано «Чаювання з єдинорогом», що відбудеться у Книгарні «Є» та читання казки «Канікули з єдинорогом» разом з авторами театру, долучитись до якого можна буде у ОУНБ ім.Д.Чижевського.

Фото Олександра Майорова

Останні новини по темі
У Кропивницькому селище Молодіжне залишилось без води
Легкоатлетка з Кіровоградщини стала чемпіонкою України
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024