Зокрема і на Кіровоградщині: представників секти «АллатРа» викрили на антиукраїнській діяльності

12:44, 02 Листопада, 2023

 Лідерів і представників псевдорелігійної секти «АллатРа», яка має осередки як у Кропивницькому, так і в інших обласних центрах України, викрили на антиукраїнській діяльності – ті розповсюджували кремлівські ідеї, зокрема про «єднання слов’янських народів» під керівництвом Москви.

Як повідомляє Служба безпеки України, разом з працівниками Нацполіції були проведені обшуки  фігурантів секти у Кіровоградській, Київській, Дніпропетровській, Волинській, Сумській та Харківській областях. Під час обшуків виявили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, літературу, документи та інші докази.

«Під виглядом “місіонерства” учасники релігійної секти виправдовували збройну агресію росії та публічно просували кремлівську ідею про створення “союзу слов’янських народів” під керівництвом москви. Осередки АллатРа масово закликали місцевих жителів приєднуватися до секти та розповсюджувати ідеї кремля», – йдеться у повідомленні.

Прокремлівські та псевдорелігійні ідеї через свій канал YouTube-канал, мережу власних медіа та інтернет-ресурсів, у Telegram та TikTok.

«Просували прокремлівські наративи через ідеї так званого “благотворчого суспільства”. Серед іншого вони агітували за те, щоб російські окупанти здійснювали масовані ракетно-бомбові удари по цивільній інфраструктурі українських міст», – зазначають правоохоронці.

Учасникам секти оголосять підозру у:

  • державній зраді,
  • організації і участі у злочинній спільноті,
  • пропаганді комуністичного тоталітарного режиму,
  • виправдовуванні збройної агресії росії проти України.

Лідери секти виїхали з України навесні 2020 року за фальшивими документами. СБУ опублікували відео з обшуків і уривок розмови лідера секти з одним з її учасників, в якому той закликає бомбити західні області України.

ДОПОВНЕНО: Офіс генерального прокурора повідомив, що керівнику проросійської секти «АллатРа» повідомили про підозру у створенні, керівництві злочинною організацією, у державній зраді, виготовленні та поширенні комуністичної, нацистської символіки та пропаганді комуністичного тоталітарного режиму, виправдовуванні збройної агресії рф проти України.

«Лідери секти незаконно виїхали за кордон. Перебуваючи в одній із європейських країн, вони дистанційно продовжували керувати злочинною організацією в Україні», – йдеться у повідомленні.

Крім України, осередки проросійської секти «АллатРа» є в білорусі, росії та ще декількох країн Європи, Центральної Азії та США.

Нагадаємо, що у 2016 році журналісти опублікували відео щодо проросійських поглядів секти «АллатРа», в якому фігурував керівник управління комунікацій з громадськістю та інформаційної діяльності Кіровоградської обласної державної адміністрації Віталій Останній.Тоді посадовець прокоментував, що очолює у Кропивницькому рух «АллатРи» ще з 2012 року.

 Станом на 2 листопада 2023 року на Facebook-сторінці Віталія Останнього стоїть його фотографія з написом «благотворче суспільство», прикрите прапором України.

Ostanniy2

Останні новини по темі

Здавав дані ворожим спецслужбам: на Кіровоградщині судитимуть юнака за держзраду

У Кропивницькому зіткнулися легковики: “Opel” злетів на узбіччя

Читайте також

На Кіровоградщині триває акція зі збору крові, в рамках якої спеціальна бригада Обласної станції ...

18:58, 8 Грудня, 2023

Вимушена переселенка з Луганщини Анжеліка Мірошниченко створила у Кропивницькому безкоштовну ...

17:26, 8 Грудня, 2023

На Кіровоградщині дві громади повідомили про загибель захисників на фронті.

17:14, 8 Грудня, 2023