«Я рядовий учасник Аллатри»: посадовець Кіровоградської військової адміністрації прокоментував обшуки СБУ

09:32, 04 Листопада, 2023

Працівники Служби безпеки провели обшуки на Кіровоградщині в учасників організації «Аллатра», яку викрили на прокремлівській пропаганді. Серед учасників організації є й керівник управління комунікацій та інформаційної діяльності Кіровоградської обласної військової адміністрації Віталій Останній, який запевнив, що під час обшуків не знайшли нічого протизаконного.

Нагадаємо, що 2 листопада СБУ повідомили про результати обшуків у представників і керівництва псевдорелігійної організації «Аллатра» в декількох областях України. Під час обшуків виявили докази, просування кремлівської ідеї про створення «союзу слов’янських народів» під керівництвом москви через ідеї так званого «благотворчого суспільства». Керівнику організації Ігорю Данилову повідомили підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу: у створенні й керівництві злочинною організацією, у державній зраді, виготовленні та поширенні комуністичної символіки та пропаганді комуністичного тоталітарного режиму, виправдовуванні збройної агресії рф проти України.

У Кропивницькому осередок «Аллатри» з 2012 року очолює посадовець Кіровоградської ОВА Віталій Останній. Він підтвердив, що обшуки СБУ провели 1 листопада. На запитання журналістки «Гречки», чи не пов’язує він те, що на початку повномасштабного вторгнення отримав від окупантів повідомлення із пропозицією «співпраці» зі своєю участю в «Аллатрі» Віталій Останній відповів:

«Ні, не пов’язую, адже тоді такі повідомлення отримали й деякі інші працівники, а не тільки я. Просто я опублікував це повідомлення і, звісно, одразу повідомив про нього СБУ».

Також Віталій Останній повідомив, що у 2020 році було обрано іншу координаторку підрозділу МГР «Аллатра» – Ірину Бутенко, а він склав повноваження.

«Однак, у зв’язку з локдауном та воєнним станом, зміни до реєстру внесені не були. Отже, фактично з 2020 року залишався рядовим учасником організації», – повідомив він.

Фото з Facebook-сторінки Віталія Останнього

Також посадовець запевнив, що будь-яких геополітичних питань учасники руху в місті не порушують, проросійської пропаганди не розповсюджували а «Благотворче суспільство» – це проєкт, «поки що єдиний, який дає відповіді на реальну можливість людей протидіяти глобальній зміні клімату».

«У такому чисельному рухові знаходяться покидьки, які прикриваючись авторитетом організації використовують її та намагаються просувати ворожі для нашої держави ідеї. Звісно ж, якщо звинувачення підтвердяться, то такі особи мають відповідати за законом. Відповідальність не може бути колективною, кожен має відповідати за свої вчинки сам», – заявив Віталій Останній і додав, що під час обшуків 1 листопада у Кропивницькому нічого протизаконного не виявлено, підозри місцевим учасникам організації не вручали.

Як повідомляла «Гречка», Віталій Останній був призначений начальником управління комунікацій з громадськістю Кіровоградської обласної державної адміністрації з 12 квітня 2013 року.

Останні новини по темі

Через аварію на водогоні тимчасово перекрили рух вулицею у центрі Кропивницького

На щиті: на Кіровоградщині дві громади повідомили про загибель захисників 

Читайте також

На Кіровоградщині триває акція зі збору крові, в рамках якої спеціальна бригада Обласної станції ...

18:58, 8 Грудня, 2023

Вимушена переселенка з Луганщини Анжеліка Мірошниченко створила у Кропивницькому безкоштовну ...

17:26, 8 Грудня, 2023

На Кіровоградщині дві громади повідомили про загибель захисників на фронті.

17:14, 8 Грудня, 2023