Закон про направлення податку з місцевих бюджетів на армію: як голосували депутати Кіровоградщини

08:35, 09 Листопада, 2023

Верховна Рада схвалила у другому читанні закон, в рамках якого податок на доходи фізичних осіб, який відраховується із військового забезпечення, направлятиметься не у місцеві бюджети, а на потреби української армії.

За інформацією на сайті Верховної Ради, за законопроєкт № 10037 проголосувало 253 народних депутати, а проти – сім.

Ухвалений закон вносить низку змін до Бюджетного кодексу України. Зокрема податок на доходи фізичних осіб, який відраховується із забезпечення військових до місцевих бюджетів, тепер направлятиметься на потреби армії.

Як пояснив у своєму Telegram-каналі постійний представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук, кошти «військового» ПДФО, які отримані від 1 жовтня і до кінця 2023 року, направлять на закупівлю спецтехніки та артилерійських систем. В наступні роки «військовий» ПДФО розподілятиметься:

  • 45% спрямовуватимуть на закупівлю спецтехніки й обладнання,
  • 45% – на виконання держпрограм розвитку оборонно-промислового комплексу,
  • 10% – на матеріально-технічне забезпечення військових частин та формувань (пропорційно до фактично сплаченого податку).

«За попередніми розрахунками, очікується спрямування додаткових 100 мільярдів гривень протягом 2024 року на виробництво спеціальної техніки, зокрема, БПЛА  та артилерійських систем. Що матиме наслідком суттєве підвищення обороноздатності держави», – прокоментував Тарас Мельничук.

Серед народних депутатів, який проголосував за цей закон 8 листопада, є Олександр Воронько з депутатської групи «Відновлення України», Юрій Кузбит та Ігор Мурдій (обидва зі «Слуги народу»). Їхній однопартієць Олександр Дануца не голосував, а позафракційний Олесь Довгий був відсутній.

Останні новини по темі
Кропивницького воїна посмертно відзначили нагородою “Хрест Хоробрих”
На щиті: громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів та дати прощання
Читайте також

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, концертів та вистав, які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 4 по 10 березня....

15:44, 3 Березня, 2024

На сайті офіційного інтернет-представництва Президента України розмістили електронну петицію про присвоєння військовослужбовцю із Кіровоградщини Івану Гончаренку звання Героя Ук...

14:07, 3 Березня, 2024

Для судів Кіровоградської області закупили поштових марок на понад 8 мільйонів гривень. Закуплених марок повинно вистачити на рік....

13:02, 3 Березня, 2024