По закону чи по совісті: водій автобуса у Кропивницькому не опустив пандус дитині на візку

12:35, 15 Листопада, 2023

У Кропивницькому водій автобуса №111 комунального підприємства КП “Електротранспорт” відмовився опускати пандус для дитини з інвалідністю, яка була на візочку. Керівництво підприємства пояснило ситуацію.

Про це повідомила очільниця громадської організації “Серце матері” Людмила Шукрута на своїй Facebook-сторінці.

Ситуація сталася вчора, 14 листопада.

“Водій автобуса 111 відмовився опустити пандус та повітряні подушки для дитини з інвалідністю аргументуючи , що дитина не на інвалідному візку”, – написала Людмила Шукрута.

На скрині, який вона додала, видно, що у чаті КП “Електротранс” від імені підприємства написали, що то був не інвалідний візок і дії водія підтверджені законодавством.

У коментарі “Гречці” заступник директора КП “Електротранспорт” Валерій Музичук повідомив, що цю ситуацію на підприємстві розглянуть, поведінку водія обговорять на спеціальній комісії, проте зауважив, що згідно із законодавством порушення з боку водія не було.

“Дійсно у законі чітко вказано, що водій повинен використовувати нахил автобуса і пандус, сприяти посадці-висадці пасажирів з обмеженими фізичними можливостями, які користуються інвалідним візком. На дитячі візочки ця норма не поширюється. Інше питання, що люди у коментарях написали, що повинна бути людяність, то з цим я звісно погоджуюся”, – зазначив Валерій Музичук.

Він пояснює, що ця ситуація сталася на площі Богдана Хмельницького, де завжди дуже багато пасажирів сідають у цей автобус. Зі слів очевидців йому відомо, що інші пасажири пропонували жінці допомогу у перенесенні візочка до автобусу, але вона відмовилася і наполягала на тому, щоб водій підійшов й опустив пандус.

На питання, де прописані норми як визначити чи людина на інвалідному візку чи на дитячому, для прикладу, заступник директора “Електротрансу” зауважив, що різницю видно і так.

“Якщо інвалідний візок сьогодні порівнювати із візком дитячим, то вибачте, але навіть порівняти не можу, тому що це різні речі”, – наголосив Музичук.

Він пояснив, що зараз із цією ситуацією розбираються на рівні управління транспорту. Будуть зʼясовувати, що саме водій неправильно зробив. Потім винесуть це на розгляд комісії. Повторно проведуть інструктажі з водіями та кондукторами.

“Я особисто із директором буду розмовляти, проведемо інструктаж із водіями і з кондукторами, тому що кондуктор теж перше відповідальне обличчя, а водій вже дивиться за безпекою руху, в тому числі і пасажирів і всіх. А кондуктор повинна була першою звернути на це увагу. Поспимо, що якщо потрібно і для дитячого візочка відкрити пандус, то відкривати його чисто з міркувань людяності, навіть якщо це не прописано в законі”, – підкреслив Валерій Музичук.

Останні новини по темі
У Кропивницькому начальниця управління освіти залишиться на посаді: прокуратура готує апеляцію (ДОПОВНЕНО)
Намагались знищити ППО: розповіли деталі ракетної атаки на Кропивницький (ВІДЕО)
Читайте також

Новомиргородська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про смерть земляка, захисника Володимира Захарчука....

17:14, 20 Лютого, 2024

На Кіровоградщині оголосили вирок місцевому мешканцю, якого визнали винним у підробці медичної довідки і спробі ухилитися від мобілізації....

16:27, 20 Лютого, 2024

Сервісні центри МВС Вінницької, Черкаської та Кіровоградської областей об’єднали в один структурний підрозділ. Відсьогодні, 20 лютого, їх реорганізують в рамках оптимізаці...

15:06, 20 Лютого, 2024