Передумали? Що буде із будівництвом свинокомплексу у Кропивницькому районі

09:19, 16 Листопада, 2023

У селі Бережинка, що у Кропивницькому районі, планували побудувати свинокомплекс, проте місцеві жителі виступили проти. Після цього фермерське господарство, на власника якого зареєстровано ще близько десятка ТОВ та приватних підприємств, відкликало власну заяву, подану до місцевої ради щодо будівництва..

Фермерське господарство «Агро Люкс Україна» планувала побудувати свинокомплекс неподалік села Бережинки у Кропивницькому районі. Для будівництва необхідний дозвіл на відповідне використання земельної ділянки. Щоб визначити, чи можна на певній ділянці будувати подібний комплекс, потрібно спочатку розробити детальний план території.

Як виявилося, будівництво тваринного комплексу планувалося і раніше, проте через російську агресію проти України плани довелося відкласти.

На запит «Гречки» у Первозванівській громаді, до складу якої входить Бережинка, відповіли, що ФГ «Агро Люкс Україна» 4 жовтня 2023 року знову подало до місцевої ради заяву на розробку детального плану території.

Вже через місяць після заяви підприємства, 4 листопада, мешканців громади зібрали на громадські обговорення. Під час них присутні виступили проти такого будівництва, побоюючись, що сморід від такого «сусідства» буде заважати. На слуханнях були присутні також голова сільської ради Прасковія Мудрак та керівник фермерського господарства Гліб Підковський.

Після громадських обговорень питання щодо надання дозволу мали розглянути депутати місцевої ради на наступній сесії. Проте це питання розглядати не будуть – як виявилося, ФГ «Агро Люкс Україна» відкликало заяву.

«Питання про надання дозволу на розробку детального плану на території Первозванівської сільської ради повторно розглядатися не буде у зв’язку з відкликанням фермерським господарством «Агро Люкс Україна» заяви про надання дозволу на розробку детального плану території», – йдеться у відповіді з підписом Прасковії Мудрак.

Журналісти «Гречки» зв’язалися із Глібом Підковським і хотіли дізнатися причини відкликання заяви. Керівник ФГ «Агро Люкс Україна» пообіцяв відповісти на запитання, проте після цього перестав виходити на зв’язок. «Гречка» готова надати місце для коментаря представникам ФГ «Агро Люкс Україна».

Згідно з інформацією аналітичної системи Youcontrol, ФГ «Агро Люкс Україна» було зареєстроване у вересні 2014 року, і основним видом діяльності господарства зазначено саме розведення свиней. Єдиним керівником і кінцевим бенефіціаром господарства є Гліб Підковський. В реєстрах відсутня інформація про нерухомість, яка була б у власності господарства чи щодо якої у «Агро Люкс Україна» були б дозволи. Адресою бенефіціара вказана квартира по вулиці Гузара у Кропивницькому. 

Також Гліб Підковський є керівником або підписантом у ТОВах та приватних підприємствах «Агро-Експерт-Центр-Плюс», «Турист КР 1» «Турист КР 2», «Центральноукраїнська м’ясна компанія»,«Агропром СВ», «Сіті Білл», «Енергопромстрой», «Левелс Груп КР», «Левелс Груп Україна», «Трансбаза» «Трансбаза 2», «Торгмаг». Цікаво, що у семи останніх, які зареєстровані в Кіровоградській області, кінцевим бенефіціаром вказаний громадянин Південної Африки Янсе Ван Ренсбург Карін Елізабет.

Крім того, Гліб Підковський вказаний співзасновником обслуговуючого кооперативу «Фортечний» у Кропивницькому.

Нагадаємо, що раніше у Компаніївці близько сотні місцевих жителів виходили на мітинг проти будівництва свинокомплексу.

«Гречка» інфомрувала, як у Кропивницькому містяни виступили проти будівництва гаражного комплексу на прибудинковій території.

Останні новини по темі
Стати інструктором з керування дронами: як долучитися до безкоштовного курсу
Навіки у строю: Новомиргородська громада повідомила про загибель захисника
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024