Книга за донат: у Кропивницькому відбулася презентація збірки історій від ветерана війни (ФОТО)

12:53, 17 Листопада, 2023

 У Кропивницькому в обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського відбулася благодійна презентація книги ветерана українсько-російської війни Юрія Гудименка. Це видання із назвою “Історії та війни” стало українським бестселером.

Автор презентує свою книгу у різних містах України. Всі заходи благодійні – під час них збирають донати, які потім направлять на допомогу родинам загиблих військовослужбовців та військовополонених, передає кореспондентка “Гречки”.

“Там багато чого насправді. Я намагався розказати про країни, їх взаємовідносини та конфлікти одне з одним, як про живих людей. Історії, принаймні в підручниках, складаються переважно з війн, через що така назва. Але завжди намагаюся писати з гумором. Я оптиміст”, – зізнається письменник.

Як створювалася книга

З початку повномасштабної війни Юрій Гудименко вступив до лав ЗСУ, де служив сапером у 130-му батальйоні, а 27 червня 2022 року зазнав поранення під Харковом у результаті артобстрілу. Над укладанням текстів працював під час лікування.

“Я б сказав, що це збірка. Бо писати почав досить давно. В книжку увійшли найкращі тексти з 2014-го по 2023. Більшу частину цих історій я або викладав в соцмережі, або на платформах всеукраїнського масштабу”, – говорить автор.

Свою працю Гудименко присвятив побратимам з підрозділу, які загинули, виконуючи завдання на Харківщині. Їхні позивні — Марвел, Шерлок і Курт.

Гроші на благодійність

Під час зустрічі учасники могли придбати збірку за будь-який донат.

“Ми з командою уже декілька місяців проводимо презентації в різних інших містах, де всі книжки продаються за донати. Люди донатять абсолютно різні. Стільки можуть собі дозволити, і стільки вважають за потрібне. Потім ці гроші передаємо благодійній організації “Українська фундація “Мрія” родинам пораненим, загиблим і військовополоненим”, – зазначив Юрій Гудименко.

Під опікою фонду майже 3,5 тисячі дітей загиблих воїнів і військовополонених.

Чи планує письменник писати ще

Перша книга молодшого сержанта ЗСУ «Історії та війни» за кілька місяців після друку увійшла до списку бестселерів 2023 року видавництва «Фоліо». Але автор зізнається – писати ще одну не планує:

“Я б не хотів стати професійним письменником. Це не зовсім моє. Зараз мене читає в соцмережах разом десь триста тисяч людей. І мені достатньо комунікації з ними.”

Охочі придбати книгу можуть це зробити, замовивши її на сайті за цим посиланням. Всі виручені гроші направлять на допомогу родинам загиблих воїнів та віськовополонених.

Авторка: Діана Коваленко

Останні новини по темі

Вимагав гроші за безкоштовні послуги: на Кіровоградщині судитимуть патологоанатома

Опалювальний сезон: другий виш у Кропивницькому перейде на дистанційне навчання

Читайте також

На Кіровоградщині триває акція зі збору крові, в рамках якої спеціальна бригада Обласної станції ...

18:58, 8 Грудня, 2023

Вимушена переселенка з Луганщини Анжеліка Мірошниченко створила у Кропивницькому безкоштовну ...

17:26, 8 Грудня, 2023

На Кіровоградщині дві громади повідомили про загибель захисників на фронті.

17:14, 8 Грудня, 2023