Чому у Кропивницькому із загиблими захисниками прощаються не в центрі міста? Пояснює влада

У міськраді Кропивницького пояснили, чому прощання з загиблими захисниками і захисницями проводять не в центральній частині міста та які зміни в організацію церемонії внесли на запит громади.
Про це розповів заступник голови Кропивницької міської ради Олександр Мосін під час брифінгу сьогодні, 20 листопада, передає кореспондентка «Гречки». Він зазначив, що пропозиції щодо проведення церемоній прощання, озвучені раніше ініціативною групою, були розглянуті, а для прийняття рішень представники міської влади зустрічалися з родинами загиблих захисників, активістами, правоохоронцями, представниками Православної церкви України.
В результаті таких обговорень деякі зміни, запропоновані ініціативною групою, були втілені. Зокрема, окрім церковної служби, запроваджено громадську частину церемоніалу, коли ведучий чи ведуча озвучує інформацію про полеглу людину, оголошується хвилина мовчання, рідні можуть публічно виступити, а також близькі, побратими й посестри по зброї. При необхідності встановлюються намети для захисту від сонця та опадів, стільці тощо. Чергує екіпаж швидкої допомоги, а працівники поліції забезпечують перекриття руху під час панахиди. На час поховання прапори перед міською радою приспускають в знак вшанування. За бажанням рідних загиблого чи загиблої можливе проведення панахиди на території храмів Святого Володимира Великого або Успіння Пресвятої Богородиці.
А ось пропозицію проводити церемонію у центральній частині міста не підтримали.
«Пропозицію не підтримали представники ТЦК, правоохоронці. Пов’язано це із насамперед безпекою громадян та недостатністю особового складу підрозділу, який супроводжує поховання. Не підтримав пропозицію і архієпископ Марк, думки рідних загиблих розділилися. Та це питання не тільки влади, а й рівня громадської свідомості кожного. Потрібно зупинитися на хвилину і віддати шану загиблим військовослужбовцям», – сказав Олександр Мосін.
Він також зазначив, що наразі прощання з полеглими захисниками і захисницями проводять на території Далекосхідного та Рівнянського кладовищ. Процедура прощання проводиться згідно з вимогами статуту гарнізонної і вартової служби ЗСУ щодо військового поховання.
Як «Гречка» повідомляла раніше, у Кропивницькому також реконструюють алеї почесних поховань.