У Кропивницькому презентували виставку “Драмтеатр.Маріуполь”

09:44, 22 Листопада, 2023

У Кропивницькому у понеділок, 21 листопада, в Музеї мистецтв  в рамках висвітлення подій російсько-української війни презентували виставку “Драмтеатр. Маріуполь” як вшанування полеглих українських захисників і вбитих мирних жителів.

Як повідомили у пресслужбі Кіровоградської облради, проєкт став черговим символічним дотиком до Маріуполя, який став болем і гордістю всього українського народу і першочергово – бійців легендарного полку “Азов”.

Знищення у Маріуполі драматичного театру Маріуполя і сотень мирних мешканців один кривавий злочин окупантів. З перших днів повномасштабного вторгнення будівля драмтеатру стала унікальним осередком солідарності та найбільшим укриттям для маріупольців – станом на 5 березня 2022 року там було понад дві тисячі людей, які залишилися без даху над головою. 15 березня майже тисяча осіб покинула театр.

А 16 березня російський літак скинув на Маріупольський драмтеатр, де від обстрілів переховувалась майже тисяча людей, надпотужну авіаційну бомбу. Перед будівлею і позаду неї на асфальті білою фарбою був нанесений добре помітний напис «Діти», але російських фашистів це не зупинило. Точна кількість загиблих людей невідома і досі. Цей злочин став однією з найбільших трагедій сучасної російсько-української війни.

“Драмтеатр став жахливим символом сучасної війни, справжнім обличчям так званого “русского мира”. Трагедія всього Маріуполя болісна для кожного українця, але водночас вона стала ще одним потужним каталізатором прозріння та консолідації української нації”, – зазначають в дописі. 

Виставка в музеї триватиме ще протягом двох тижнів.

Останні новини по темі
На черзі “Теплоенергетик”? На Кіровоградшині двом теплопостачальним підприємствам арештували рахунки
Десять років Революції Гідності: як у Кропивницькому відстоювали гідність країни і міста (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте також

У Кропивницькому у суботу, 20 квітня, відбудеться відкриття персональної виставки картин кропивницької мисткині Оксани Калюжної....

13:34, 16 Квітня, 2024

Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду ухвалив повернути касаційну скаргу колишнього директора Кіровоградського обласного академічно-драматич...

12:24, 16 Квітня, 2024

У Кропивницькому створили ініціативу “Інспекція “Ї”” для протидії російськомовній зовнішній рекламі. Пояснюємо, як поскаржитися, якщо знайшли російську р...

12:23, 16 Квітня, 2024