Назвати вулицю іменем полеглого захисника: чому у Вільшанці виник конфлікт

13:04, 24 Листопада, 2023
ОНОВЛЕНО

У селищі Вільшанка Голованівського району, що на Кіровоградщині, мати загиблого захисника просить перейменувати головну вулицю селища на честь її сина. У селищній раді жінці пропонують перейменувати іншу вулицю, наводячи кілька аргументів. Жінку обурило ставлення посадовців до цього питання та те, як вони обгрунтували відмову. 

Прохання матері полеглого героя

До “Гречки” звернулася жителька Вільшанки Алла Доброва, 22-річний син якої Даніла Добров загинув у травні 2022 року, захищаючи небо над Одещиною. У червні того ж року Президент посмертно відзначив воїна орденом “За мужність ХІІ ступеня”.

Пані Алла говорить, що у квітні цього року вона ініціювала, аби вулиці Миру у селищі дали назву на честь її полеглого сина. На думку жінки, розгляд заяви затягували, громадські обговорення почалися аж у вересні. У результаті їй запропонували імʼям її сина назвати іншу вулицю. Проте жінку обурила не стільки пропозиція іншої вулиці, стільки аргументи, які навели у селищній раді.

Зокрема, за її словами, їй повідомили, що на період військового стану призупинено перейменування вулиць. Але запропонована їй вулиця Першого Травня підпадає під закон про декомунізацію і може бути перейменована. Також було сказано, що на вулиці Миру знаходиться багато обʼєктів інфраструктури і що це стане проблемою, адже це багато потрібно переробляти паперів.

“Тут мені хочеться спитати  вас, депутати та всі присутні: роботу з документацією можна зрівняти з втратою життя?  А також мені надали ще один вагомий аргумент – це те, що війна ж то триває і невідомо ще скільки їх загине і можливо що ще на всіх вулиць не вистачить. Можливо я б спокійно прийняла б запропоновану вулицю, але такі аргументи, така байдужість та неповага мене дуже обурили”, – акцентує Алла Доброва.

Що кажуть у селищній раді

Секретар Вільшанської селищної ради Сергій Пироженко у коментарі “Гречці” пояснив, що є кілька причин, чому матері полеглого воїна запропонували інший варіант. Найперше, за його словами, навіть просто те, що ця вулиця не підлягає перейменуванню.

Посадовець зазначив, що це вулиця Миру.  А мир, за його твердженням, – це те, за що наразі боряться наші захисники і захисниці і фактично віддають за це своє життя. Тому, він вважає, що не можна, щоб не стало вулиці Миру. 

Крім того, секретар селищної ради говорить, що це найбільша вулиця у Вільшанці, де знаходяться багато установ. У тому числі ліцей, лікарня, відділення поліції, банк. 

“Перейменування призведе до того, що доведеться змінювати багато документації – статути, положення і так далі. До всього у ліцей зараз облаштовують укриття, для якого розроблений проєкт і відповідно до нього всі інші документи, а у разі перейменування ми не зможемо проводити навіть розрахунки через казначейство, бо буде невідповідність у адресі закладу і потрібно буде переробляти кошторис та іншу документації. А роботи потрібно виконати до кінця року”, – розʼяснив посадовець зауваживши, що всі ці питання розглядалися як і громадськістю, так і обговорені на профільній топонімічній комісії.

До всього він висловив побоювання, що наразі у громаді і безпосередньо у селищі вже велика кількість полеглих воїнів, а рішення перейменувати найбільшу вулицю на честь одного захисника може зачепити почуття й інших родин героїв.

Сергій Пироженко говорить, що матері Даніла Доброва запропонували іменем сина назвати вулицю Першого травня, яка і під декомунізацію підлягає, і там раніше жив його батько та дідусь і бабуся.

Інших пропозицій на цю вулицю немає

У свою чергу Алла Доброва зазначила, що громадське обговорення відбувалося на сайті селищної ради й офіційній сторінці у соцмережі Facebook. На публікацію у соцмережі відгукнулись 28 людей і проти ніхто не виступив. Окремо є зареєстрована у Вільшанській селищній раді заява з підписами жителів селища про підтримку у перейменуванні саме вулиці Миру. 

“Від інших рідних загиблих такої заяви не надходило а значить боротьби за саме цю вулицю не має. На її перейменування була тільки моя заява. На рахунок того, що багато установ, то по всій країні дуже багато установ, але вулиці перейменовуються. А тут порівнюють папери з життям. можна завершити роботи до кінця року, а у рішенні про перейменування вказати дату, з якої застосовувати нову назву, було б бажання”, – наголосила жінка.

Сьогодні, 24 листопада, у Вільшанській селищній раді відбувається засідання сесії, на яке винесли проєкт рішення, щодо перейменування вулиці Першого Травня на вулицю імені лейтенанта Даніла Доброва. Мати воїна планує виступити перед депутатами, аргументувати свою позицію та висловити своє обурення тим, як посадовці спілкуються із родинами героїв. 

Доповнено:

Після сесії Алла Доброва повідомила “Гречці”, що після виступу, депутати прийняли рішеня зняти це питання з голосування, для досконалого його вивчення. А також створити комісію для того, щоб дізнатись думку саме жителів селища щодо вулиці Миру.

Останні новини по темі
Поліцейський з Кіровоградщини став Чемпіоном Світу з єдиноборств
Захисника із Кіровоградщини відзначили нагородою Головнокомандувача ЗСУ “Золотий хрест”
Читайте також

У Новомиргородській громаді, що на Кіровоградщині, отримали підтвердження загибелі під час боїв на Донеччині захисника Юрія Іваніцького....

17:37, 16 Квітня, 2024

У Кропивницькому за три дні невідомі підпалили п’ять контейнерів для сміття. Проти порушників відкрили кримінальне провадження....

17:18, 16 Квітня, 2024

Російська пропагандистська «машина» запустила нову інформаційно-психологічну операцію (ІПсО), ціль якої – розколоти українське суспільство на «ухилянтів» та «оборонців», зірвати...

15:24, 16 Квітня, 2024