На Кіровоградщині боротимуться з аварійними деревами
Члени Світловодського виконкому позитивно вирішили питання, яке вже неодноразово виносилося на їхній розгляд, а саме – надали дозвіл громадянину Петухову на «розчистку лісопарку та видалення буреломних, вітровальних, в т. ч. завислих дерев біля ЗЧМ».
Оскільки це було не єдине питання, що стосувалося знесення дерев: ще три організації хочуть отримати дозволи на вирубку зелених насаджень, навколо цієї теми знову розгорнулася жвава дискусія, тим більше, що на минулому виконкомі було запропоновано розробити порядок – спочатку посадити дерево, а потім зносити.
Начальник УЖКГ Віктор Самоляк зауважив, що згідно з діючими нормами за спилювання живого дерева громадяни сплачують відновлювальну вартість. Ці кошти мають спрямовуватися на рахунок спеціалізованих організацій, які й повинні виконувати роботи з висадки дерев. У нас такої організації немає, тож кошти надходять в міський бюджет.
А от міський голова Юрій Котенко занепокоєний тим, що під виглядом «буреломних та вітровальних» можуть зноситися не аварійні, а живі дерева. Тоді, і кошти на відновлення зеленої зони не надходитимуть, і нові саджанці не будуть висаджуватися. Тож, хто повинен висаджувати саджанці замість знесених дерев, в яких місцях, хто за ними доглядатиме потім – всі ці та інші питання обговорювалися досить бурхливо. Присутні погодилися, що має бути єдина система для всіх.
В свою чергу начальник управління економіки, ресурсів та розвитку міста Наталія Гаврилюк запропонувала доручити профільному заступнику міського голови зробити аналіз за 2013 рік: скільки прийнято рішень і вирубано живих та аварійних дерев, скільки коштів надійшло на спеціальні рахунки міського бюджету по відновлювальній вартості за знесені дерева, які роботи виконані за рахунок цих коштів, що планується зробити у 2014 році, принаймні, в межах тих коштів, які вже отримали у 2013. Тобто, ця сума має бути зафіксована, і спрямована саме на видатки для висадки дерев, – наголосила Наталія Іванівна. Цю пропозицію підтримали усі присутні. До речі, ТОВ «Слезук» по вул. Дружби, яке звернулося за дозволом на знесення більше 22-х аварійних дерев, члени виконкому відмовили. Вирішили дочекатися весни, і вже потім подивитися, чи дійсно вони, дерева, аварійні.
За матеріалом сайту Світловодської міськради