Вулицю Мазепи в Києві таки перейменували
8 липня небайдужі кияни наочно продемонстрували депутатам Київради, чому одна з київських вулиць має носити ім’я Івана Мазепи. У рамках акції "Мазепа FOREVER" добровольці руху "Простір свободи", музиканти, письменники, вчені та представники громадських організацій принесли до мерії звернення із закликом не допустити перейменування вулиці. Проте посадовці їх не почули.
Щоб депутати на власні очі могли переконатися, яку роль відіграв Мазепа в житті Києва, учасники акції взяли із собою фото тих архітектурних споруд, які український гетьман збудував за час свого правління. Під закликом захистити вулицю Мазепи підписалося чимало шанованих в Україні й не тільки осіб. Як пише сайт "Простору свободи", звернення на ім’я міського голови та депутатів підписали Євген Сверстюк, В’ячеслав Брюховецький, Іван Вакарчук, Сергій Квіт, Дмитро Павличко, Левко Лук’яненко, Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Сашко Положинський – загалом біля тридцяти вчених, музикантів, письменників, а також представники 23 громадських організацій.
Автори документу нагадують депутатам про визначний внесок гетьмана Мазепи не лише в боротьбу за незалежність України, але й в розвиток української культури й освіти. Стараннями Івана Мазепи за 22 роки його правління (1687-1709) відбудовано практично всі визначні церкви Києва і зведено нові перлини православної архітектури, – відзначають автори звернення. На їхню думку, позбавлення на вимогу Московської церкви імені Мазепи вулиці, на якій розташована більшість зі створених його зусиллями будівель та храмів, стало б "безпрецедентним актом приниження київської громади і всіх українців".
Однак ні демонстрація культурного спадку гетьмана, ні авторитет видатних українців не справив на депутатів Київради враження – рішення про перейменування було прийняте близько 14.00. Проте, як повідомила "Гречці" одна із координаторів акції Марта Руда, з цього рішення ще лишилося багато питань.
Добровольці "Простору свободи" здаватися не збираються. Наступна акція відбудеться вже в суботу 10 липня. О 14.00 кияни вишикуються від площі Слави вздовж вулиці Мазепи і лаврських мурів, утворивши в такий спосіб живий ланцюг.