Володимир Бочаров-Туз : наглядовим комісіям пора виходити з підпілля і йти до засуджених

00:25, 11 Червня, 2012

Протягом 2011 року, 1441 засудженому в Кіровоградській області, було відмовлено, в законній можливості дострокового звільнення або пом’якшення покарання. Наскільки справедливою була відмова, повинні контролювати спостережні комісії, куди засуджені можуть звертатися в разі порушення їх прав. Проте жоден із засуджених, які отримали відмову, не звернувся в наглядову комісію. Швидше за все вони просто не знали про існування таких комісій.

8 червня 2012, Кіровоградська обласна наглядова комісія, провела виїзне засідання в Кіровоградській виправній колонії № 6. В ході зустрічі було проаналізовано роботу міської спостережної комісії, відповідальної за здійснення громадського контролю у цьому виправному закладі. Одним з найбільш обговорюваних було питання про організацію індивідуальної роботи з засудженими.

На це звернув увагу, Володимир Бочаров-Туз, член обласної спостережної комісії, відповідальний за проведення громадського контролю дотримання прав засуджених. Посилаючись на результати роботи спостережних комісій Кіровоградської області за 2011 рік, він відзначив ряд недоліків. Серед яких – недостатня активність спостережних комісій в підготовці засуджених до соціальної адаптації. А також практично повна відсутність практики проведення індивідуального прийому засуджених членами комісій під час відвідування пенітенціарних установ.

«Результатом таких недоліків може бути факт вкрай низької кількості звернень від засуджених та людей, що звільнилися з місць позбавлення волі, за допомогою до наглядовою комісіям» – акцентував Володимир.

Підтверджуючи це твердження, він навів ряд аргументів. Так, протягом 2011 року, в Кіровоградську область з місць позбавлення волі прибула 871 людина. З їх числа в спостережні комісії, за отриманням різних видів допомоги, звернулося лише близько 10% звільнених. При цьому багато хто з них звернувся, тільки тому, що отримав інформацію про можливості одержання допомоги, від знайомих чи інших осіб.

Крім того, тривожною залишається статистика звернення засуджених за допомогою до наглядових комісій, під час відвідин членами комісії пенітенціарних установ. Згідно з офіційними даними, в 2011 році 1441 засудженому в Кіровоградській області, було відмовлено в законній можливості дострокового звільнення або пом’якшення покарання. 490 з них отримали відмову в умовно-достроковому звільненні, 415 – в переведенні на ділянку соціальної реабілітації і 536 – в переведенні в іншу установу з більш легкими умовами утримання. Однак, згідно звітів спостережних комісій, жоден з них не звернувся за допомогою до наглядових комісій, покликаних організовувати громадський контроль за дотриманням прав і законних інтересів засуджених.

Виходячи з таких результатів, Кіровоградська міська наглядова комісія отримала ряд рекомендацій. Серед них – активізувати інформаційну діяльність для підготовки засуджених до звільнення та впровадити практику проведення індивідуального прийому засуджених. Крім того, членам комісії та пенітенціарному персоналу, порекомендували здійснювати обов’язкове інформування засуджених про можливість отримання індивідуальних консультацій від членів спостережної комісії, під час відвідин ними пенітенціарної установи.

Вислухавши запропоновані рекомендації, голова спостережної комісії, створеної виконавчим комітетом Кіровоградської місцевої ради пані Єльчанінова, погодилася з необхідністю їх виконання. Крім того, вона запевнила присутніх, що міська наглядова комісія найближчим часом розробить реліз, який містить перелік тем і питань, з якими засуджені можуть звертатися за допомогою до членів комісії, під час індивідуального прийому. Релізи будуть поширені серед всіх засуджених, які утримуються в пенітенціарних установах області.

Заступник голови обласної державної адміністрації Галина Пастух, резюмуючи обговорення, внесла пропозицію, зобов’язати і членів обласної спостережної комісії, брати участь у проведенні індивідуального прийому засуджених.

Разом з тим, нагадаємо – з метою покращення якості роботи спостережних комісій Кіровоградського регіону, Обласна наглядова комісія, відповідальна за надання методичної допомоги, проведе ряд освітніх заходів.
Так протягом 14-15 червня буде проведений тренінг для громадських активістів, які бажають працювати в спостережних комісіях. А в серпні або вересні 2012 року, буде проведено спеціальний тренінг для членів спостережних комісій, які працюють в установах з виконання покарань в області.

Протягом 2012 року, Кіровоградське обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» у партнерстві з Полтавською БА «Світло Надії» та Кіровоградської обласної спостережною комісією будуть розвивати активність спостережних комісій Кіровоградського регіону.

Прес-служба
КОО ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»
 05 22 24 69 04
E-MAIL: KOVLJV@UKR.NET

Фото звідси

Останні новини по темі
Найповніша афіша Кіровограда 11.06.12-17.06.12
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua І кого ми маємо за дурнів, мадам?(ФОТО)
І кого ми маємо за дурнів, мадам?(ФОТО)
Читайте також

У Кропивницькому в Інноваційній гімназії планують провести ремонт укриття. Через батьків попередили про те, що школярів переведуть на цей період на дистанційне навчання. Батьки ...

16:55, 4 Березня, 2024

Легендарні 3-й полк спецпризначення імені князя Святослава Хороброго та 8-й полк СпП імені князя Ізяслава Мстиславича оголосили про набір....

15:30, 4 Березня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 4 березня, на перехресті Євгена Тельнова і Віктора Френчка сталася ДТП. В результаті автопригоди постраждала пасажирка. ...

15:10, 4 Березня, 2024