В Кіровограді намагаються запобігти розколу суспільства за мовною ознакою(ФОТО)

13:00, 23 Червня, 2012

В Кіровограді збирають підписи під зверненням до Президента та Верховної Ради проти прийняття в другому читанні законопроекту «Про засади мовної політики в Україні» народних депутатів Вадима Колісніченка та Сергія Ківалова..

Текст звернення наступний: «Ми, громадяни України, обурені прийняттям у першому читанні законопроекту „Про засади мовної політики в Україні”. Це є свідома провокація, спрямована на розкол українського суспільства. Внаслідок його прийняття Україна буде кинута у вир громадянського розбрату, що може призвести до втрати незалежності нашої держави.


Ми стверджуємо, що у сучасній Україні немає жодних проблем із розвитком і викладанням мов національних меншин. В Україні більшість газет виходить російською мовою, теле- та радіо- канали транслюють передачі російською та іншими мовами меншин.

Ми наголошуємо: жодного разу мова не ставала перешкодою у спілкуванні між Заходом і Сходом України. Але будь-яке зменшення ролі української мови у державному будівництві рівнозначно послабленню самої держави, а руйнування мови – взагалі означає нищення національної держави.

Ми закликаємо Президента України, народних депутатів України припинити нагнітання ситуації навколо питань мови. Вимагаємо зняти з розгляду законопроект „Про засади державної мовної політики”, як такий, що розколює українське суспільство.»

 Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info  В Кіровограді намагаються запобігти розколу суспільства за мовною ознакою(ФОТО)

 Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info  В Кіровограді намагаються запобігти розколу суспільства за мовною ознакою(ФОТО)

 

 Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info  В Кіровограді намагаються запобігти розколу суспільства за мовною ознакою(ФОТО)

До акції долучилися націонал-патріотичні політичні партії, громадські організації і просто небайдужі кіровоградці.

Так, обласна організація Української народної партії збирала підписи у центральному сквері. Щоб привернути увагу до акції, її партійці облаштували виставку старожитностей. За кілька годин було зібрано понад двісті підписів.

Паралельно «Український клуб» та обласна організація Національної спілки письменників України збирають підписи під час проведення творчих зустрічей. Остання така зустріч відбулася минулого тижня з відомим в Україні літературним критиком, головним редактором видання «Літакцент», доктором філологічних наук, професором Національного університету «Києво-Могилянська академія» Володимиром Панченком та українським письменником, літературним критиком та видавцем Лесем Белеєм. Збором підписів займаються і члени громадсько-політичного клубу «Перевесло».

Організатори акції закликають кіровоградців, які поділяють занепокоєння щодо мовного законопроекту, приєднатися до акції і поставити свої підписи під зверненням. Коли і де збиратимуть підписи, буде повідомлятися додатково. Також підписні листи можна взяти у волонтерів або замовити на електронну скриньку, і таким чином долучитися до збору підписів серед своїх знайомих, колег і однодумців.

Додаткова інформація за телефонами: 097 358 46 18, 066 819 95 76.

“ГПО “Перевесло”

Останні новини по темі
Музейний день народження в Кіровограді
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Музейний день народження в Кіровограді
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Кіровоградські опозиційні партії підписали спільну заяву
Кіровоградські опозиційні партії підписали спільну заяву
Читайте також

Сьогодні, 26 лютого, у Кропивницькому повідомили про смерть місцевого 32-річного блогера Юрія Ворожка. На момент смерті він був на тренуванні в одному із спорткомплексів міста....

18:07, 26 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків на фронті.

16:57, 26 Лютого, 2024

Сьогодні, 26 лютого, на Кіровоградщині була оголошена повітряна тривога, водночас у сусідніх областях її не оголосили. Як виявилося, це через ворожий безпілотник, який виявили н...

16:46, 26 Лютого, 2024