В Кіровограді “лежачі поліцейські” руйнують будинки(ФОТО)
В Кіровограді по вулиці Кримській (район Кущівки) вранці та ввечері чимало кіровоградців добираються на роботу, батьки ведуть дітей до школи та дитячого садочку. І якщо до кінця літа 2011 року рух по вулиці обмежували “лежачі поліцейські”, то восени все змінилося. Після ремонту дороги на перехресті вулиці Кримської та провулку Акимівського обмежувачі швидкості зникли.
Восени 2011 року журналісти “Гречки” звернулися на “Гарячу лінію Сергія Ларіна” з запитанням: ” Чому по вулиці Кримській зникли два лежачих поліцейських (номер звернення 22359)?”.
Прочекавши кілька місяців і не дочекавшись відповіді подзвонили вдруге. Оператор гарячої лінії попросив передзвонити пізніше, коли сніг зійде, адже “яким чином вирішити проблему, коли її навіть не видно!?”
Днями ми зателефонували втретє, від першого звернення минуло пів року. З третьої спроби нам вдалося поспілкуватися з оператором “Гарячої лінії” Лесею. Як виявилося, відповідь на наше запитання існує.
На адресу “Гарячої лінії” ще минулого року надійшла відповідь заступника міського голови Миколи Вєщєва(відповідь за номером: л-11-739 27.12.2011). Правда нам про це не повідомили. У документі зокрема йдеться про те, що обмежувачі швидкості було ліквідовано через чисельні нарікання від місцевих мешканців на адресу департаменту ЖКГ міської ради. За їх словами, підчас руху автотранспорту тремтять стіни будинків в наслідок чого в них з’явилися тріщини.
Цю вичерпну, на перший погляд відповідь, підготувала головний спеціаліст відділу будівництва і благоустрою головного управління житлово-комунального господарства міської ради Тетяна Криворучко. Звертаємося до неї, щоб зрозуміти як присутність 2-х “лежачих поліцейських» може руйнувати будинки:
“До депутатів звертаються мешканці, надсилають фотокартки, на підставі яких ми й ліквідували “лежачих поліцейських”. Окрім того, це магістральна вулиця, на якій “поліцейські” не ставлять!”, – повідомила пані Тетяна.
Виходить, у 2009 році всупереч тому, що вулиця магістральна, обмежувачі швидкості встановили. Прибравши їх у 2011 році з одного перехрестя, на наступному -чогось залишили. Очевидно, там тріщини не утворюються.
Тетяна Криворучко розповіла, що відбудеться, якщо до її департаменту звернуться інші депутати зі зверненнями громадян з проханням таки встановити обмежувачі швидкості:
“Ми направлятимемо ці звернення до ДАЇ, а по-друге ми будемо відписуватися, що в цьому році коштів на встановлення “поліцейських” у нас немає”.
Дізнатися більше про руйнівний вплив “лежачих поліцейських” на архітектурні споруди кіровоградців ми спробували
у відділі планування та забудови управління містобудування та архітектури Кіровоградської міської ради.
Головний Спеціаліст відділу Ірина Жарова не розуміє, як в наслідок зменшення швидкості автомобілів руйнуються капітальні споруди:
“Я, як архітектор, чітко можу сказати, що при зменшенні швидкості зменшується вібрація і неможливо щоб від цього виникали тріщини. Будівля може розхитуватись лише в тому випадку, якщо на дорозі з’явились якість вибоїни, в наслідок чого зменшилась несуча здатність дорожнього покриття. Але встановити дійсні причини руйнувань може лише експертиза”.
Лишається не зрозумілим, чому вулиця Кримська магістральна лиш на половину і хто відповідатиме за наслідки, якщо через необдумане рішення зняти обмежувачі швидкості станеться невиправне? А ще, чому відповідь на скаргу від “Гарячої лінії” потрібно чекати пів року, і це якщо вам ще вдасться туди дозвонитися?..
Валерій Лебідь
Фото автора