Суспільство

Вчителям Кіровоградської області управління освіти і далі пропонує «перебирати папірці»

. 4128

До редакції «Гречки» звернулися вчителі з Кіровограда, Олександрії, Новоукраїнки та Кіровоградського району, до навчальних закладів яких, за їхнім твердженням, надійшло розпорядження про те, що мусять узяти участь в обговоренні законопроекту президента Асоціації «Відроджені гімназії України» Ярослава Турянського «Концептуальні засади нової редакції Закону України «Про освіту».

Педагогам видалося дивним, по-перше, чому лише один законопроект виноситься на обговорення, по-друге, чому розпорядження про останнє надходить згори в обов’язковому порядку і по-третє, чому законопроект датований 13 лютого, а згадали про нього лише через півтора місяця. Вчителі вбачають у цьому «збурення» ситуації в і так нестабільний час. У документі, наприклад, мова йде про безальтернативно платну вищу освіту, про вступ на навчання не за результатами ЗНО тощо.

За роз’ясненням ми звернулися до заступниці директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Алли Олійник. Ось що вона сказала:

– Асоціація «Відроджені гімназії України» всього лиш запропонувала своє бачення внесення змін до Закону про освіту. Тепер нам ці зміни запропоновано до обговорення. Коли освітяни області обговорять законопроект, вони можуть, як самостійно направляти свої зауваження та поправки до законопроекту на адресу асоціації, так і надсилати нам, до департаменту. Це робиться лише для того, щоб освітянська громадськість могла взяти участь в обговоренні. Це право. Ми дійсно розіслали листи  на міські та районні управління освіти, але вони носять виключно рекомендаційний характер. Нікого ні до чого це обговорення не зобов’язує. Свобода слова та свобода думки передбачає подібний хід подій.

Виходить, обговорення, що ні до чого нікого не зобов’язує, всього лиш вносить деяку нервозність у роботу освітян, бо відволікає їх від основної роботи. Сам законопроект, ще наскільки «сирий», що з ним би ще в плані граматики-орфографії-пунктуації-логіки попрацювати, а вже потім виносити на суд освітян.

Власне Алла Володимирівна не приховує, що обговорення запропонованого документу вже виявило ряд абсолютно безглуздих його пунктів. Хто бажає переконатися в цьому на власні очі, може ознайомитися з текстом законопроекту та «супроводіловки», яка до нього додається.

Лариса Романюк

Поширюйте

Коментуйте


Реклама