Вчителям Кіровоградської області управління освіти і далі пропонує «перебирати папірці»

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 3080

До редакції «Гречки» звернулися вчителі з Кіровограда, Олександрії, Новоукраїнки та Кіровоградського району, до навчальних закладів яких, за їхнім твердженням, надійшло розпорядження про те, що мусять узяти участь в обговоренні законопроекту президента Асоціації «Відроджені гімназії України» Ярослава Турянського «Концептуальні засади нової редакції Закону України «Про освіту».

Педагогам видалося дивним, по-перше, чому лише один законопроект виноситься на обговорення, по-друге, чому розпорядження про останнє надходить згори в обов’язковому порядку і по-третє, чому законопроект датований 13 лютого, а згадали про нього лише через півтора місяця. Вчителі вбачають у цьому «збурення» ситуації в і так нестабільний час. У документі, наприклад, мова йде про безальтернативно платну вищу освіту, про вступ на навчання не за результатами ЗНО тощо.

За роз’ясненням ми звернулися до заступниці директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Алли Олійник. Ось що вона сказала:

– Асоціація «Відроджені гімназії України» всього лиш запропонувала своє бачення внесення змін до Закону про освіту. Тепер нам ці зміни запропоновано до обговорення. Коли освітяни області обговорять законопроект, вони можуть, як самостійно направляти свої зауваження та поправки до законопроекту на адресу асоціації, так і надсилати нам, до департаменту. Це робиться лише для того, щоб освітянська громадськість могла взяти участь в обговоренні. Це право. Ми дійсно розіслали листи  на міські та районні управління освіти, але вони носять виключно рекомендаційний характер. Нікого ні до чого це обговорення не зобов’язує. Свобода слова та свобода думки передбачає подібний хід подій.

Виходить, обговорення, що ні до чого нікого не зобов’язує, всього лиш вносить деяку нервозність у роботу освітян, бо відволікає їх від основної роботи. Сам законопроект, ще наскільки «сирий», що з ним би ще в плані граматики-орфографії-пунктуації-логіки попрацювати, а вже потім виносити на суд освітян.

Власне Алла Володимирівна не приховує, що обговорення запропонованого документу вже виявило ряд абсолютно безглуздих його пунктів. Хто бажає переконатися в цьому на власні очі, може ознайомитися з текстом законопроекту та «супроводіловки», яка до нього додається.

Лариса Романюк

G

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+2 # Митрофаненко Юрій 09.04.2014, 19:48
У статті є неточність. Вчителям Кіровоградськог о району не пропонувався для розгляду варіант пропозицій, які дійсно носять провокаційний характер. С.В. Крамаренко - начальник відділу освіту, вчинила мудро, як і деякі директори шкіл м. Олександрія, бо не поспішила з винесенням цього проекту на обговорення. Але окремі освітяни сприймають цей проект за політику нової влади. Ці пропозиції всього-навсього приватна думка пана Турянського, який не має жодного відношення до команди С. Квіта - міністра освіти України. А от до Ельзи Володимирівни та пані Костенко питання для чого пропонувати саме цей варіант змін до закону і чому саме у передвиборчий період?
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити