Аграріям Кіровоградщини компенсували 45 мільйонів за купівлю української техніки: як працює держпрограма
Від квітня цього року в Україні відновили програму, спрямовану на часткову компенсацію купівлі вітчизняної техніки для фермерських господарств. Кіровоградщина увійшла у п’ятірку регіонів, де ця програма користується найбільшою популярністю.
Як пише “Вікно Відновлення”, на Кіровоградщині цьогоріч вже виплатили компенсацій на 45 мільйонів гривень.
Директорка департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської ОДА Валерія Фурманова повідомила, що такою сумою компенсували вартість 56 одиниць техніки.
«Найчастіше купують ту техніку й обладнання, яке використовується для обробітку ґрунту. Така тенденція спостерігається тому, що для аграрія це, певним чином, витратний матеріал, який дуже швидко потребує модернізації, дуже швидко виходить із ладу. Та й по суті, це найпопулярніший комплекс техніки у наших виробників», — уточнила Валерія Фурманова.
Наразі програму реалізують у межах економічної програми «Зроблено в Україні». Загалом у держбюджеті на 2024 рік на часткову компенсацію витрат на сільгосптехніку українського виробництва заклали мільярд гривень. Аграрії можуть розраховувати на компенсацію у розмірі 25% від вартості техніки.
Яким чином відбувається компенсація
Аграрії можуть
- обрати необхідну техніку, яка є в переліку, що затверджений наказом Міністерства економіки, здійснити оплату через банк,
- отримати документи від продавця, що підтверджують оплату за відповідну техніку,
- і далі подати пакет документів в банк, який підписав Меморандум з Мінекономіки з питань реалізації цієї програми.
За словами заступника начальника управління з мікро-, малого та середнього бізнесу філії Кіровоградського обласного управління АТ «Ощадбанк» Валерій Тищенко, пакет документів згідно з програмою є досить вичерпним.
До нього входять:
- заява для отримання часткової компенсації,
- копії платіжних інструкцій, що підтверджують оплату,
- копія акта приймання-передачі техніки,
- копія свідоцтва про державну реєстрацію техніки (якщо техніка підлягає обов’язковій державній реєстрації),
- згода на розкриття банком Мінекономіки інформації, що становить банківську таємницю.
Після звернення до банку із цим пакетом документів, зі слів пана Валерія, банк формує перелік отримувачів по цій програмі та надсилає його на Мінекономіки. Мінекономіки здійснює перевірку отримувачів на відповідність цій програмі, затверджує розподіл коштів для надання часткової компенсації між уповноваженими банками та перераховує бюджетні кошти.
«Люди отримують компенсацію вартості на свій розрахунковий рахунок. Ці кошти вони можуть використовувати для потреб господарства. Крім того, це стимулює виробництво вітчизняної техніки, її модернізацію, оновлення модельного ряду і так далі. Також кожен сільгоспвиробник має змогу знизити для себе вартість придбаної вітчизняної техніки на 25% вартості без ПДВ за допомогою цієї програми компенсації», — підкреслив Валерій Тищенко.
Детальніше, що це за програма, чому її відновили та що про неї говорять товаровиробники й аграрії із Кіровоградщини – за цим посиланням.
Нагадаємо, в Україні також діє державна програма підтримки фермерів, в рамках якої можна отримати субсидію на 1 гектар землі та дотацію за утримання корів.