Без демобілізації? В Україні ухвалили в цілому законопроєкт про військову службу

11:54, 11 Квітня, 2024
ОНОВЛЕНО

У Верховній Раді 11 квітня ухвалили в цілому законопроєкт про мобілізацію. При цьому норму про терміни звільнення зі служби (демобілізацію) із проєкту виключили – у Міністерстві оборони пояснили причину.

Нагадаємо, що у січні Кабінет міністрів передав до Верховної Ради законопроєкт №10449 про мобілізацію. Його ухвалили за основу 7 лютого 2024 року, після чого проєкт готують до другого читання: опрацьовують правки та зауваження до тексту.

У середу, 10 квітня, народні депутати розпочали розгляд законопроєкту у другому читанні. Це передбачало розгляд відхилених правок (яких 4263), а також ухвалених.

Розгляд депутати продовжили на наступний день, 11 квітня. Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк, депутати ухвалили виключення норми про демобілізацію із закону.

«Тобто це положення вилучено повністю з закону (про 36 місяців і рішення ставки)», – написав він на своєму Telegram-каналі.

Після депутати ухвалили законопроєкт в цілому.

Напередодні речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін пояснив в ефірі «Української правди», чому із проєкту вирішили вилучити норму про демобілізацію.

«Кінцевий термін служби буде винесено в окремий законопроєкт. Вирішили питання про демобілізацію, ротацію і звільнення в запас – все це прописати окремим законом», – сказав він.

Речник Міноборони додав, що згідно з висновком парламентського комітету, цей окремий закон про демобілізацію має бути створений протягом 8 місяців.

ОНОВЛЕНО: у Верховній Раді 11 квітня також ухвалили постанову, згідно з якою Кабінет міністрів зобов’язують у найближчий час розробити законопроєкти, які вдосконалять механізми ротації, реабілітації та списання зі служби під час воєнного стану. У ній зокрема йдеться і про одноразові виплати розміром 70 тисяч гривень військовослужбовцям, які беруть участь у бойових діях.

Фото постанови опублікував нардеп Ярослав Железняк.

Нагадаємо, що у Кропивницькому та інших містах проходили мітинги з вимогою встановити терміни служби, після яких людина може демобілізуватися з армії під час війни.

Раніше «Гречка» повідомляла, що президент України підписав закон про зменшення призовного віку.

У тексті було виправлено «12» на «11». Просимо вибачення за допущену помилку.

Останні новини по темі
Читайте також

На Кіровоградщині судитимуть колишнього заступника начальника одного з управлінь Кіровоградської облдержадміністрації. Його звинувачують у службовій недбалості під час будівницт...

10:10, 14 Січня, 2025

У вівторок, 14 січня, частину вулиці Героїв-рятувальників перекрили на час ремонту.

09:44, 14 Січня, 2025

У ніч на 14 січня ворог атакував Україну 80-ма ударними БпЛА типу «Shahed» і безпілотниками-імітаторами різних типів. ППО відпрацювала і на Кіровоградщині....

09:27, 14 Січня, 2025