Чого не вистачає переселенцям на Кіровоградщині?
Життям переселенців у Кіровоградській області опікується обласний штаб з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян, які преміщуються із тимчасово окупованої території та районів проведення АТО. До складу цього штабу входять заступники структурних підрозділів Кіровоградської ОДА, а також волонтерський центр допомоги.
Переселенцям спільно допомагають і органи влади, і МНС-ники, і громадськість. Не зважаючи на те, що велика робота вже пророблена, центри допомоги потребують підтримки. Про те, чого не вистачає розповіли під час сьогоднішнього брифінгу співголови штабу Віта Атаманчук, заступник голови ОДА, та Ігор Парфьонов, заступник начальника Управління ДСНС України у Кіровоградській області.
Віта Атаманчук говорить,що зараз формується список приватних будинків з присадибними ділянками, домоволодінь, які могли б прийняти переселенців на зиму. У цей список вносять і селянські будинки, що пустують, але знаходяться в тому стані, аби прийняти мешканців. Разом з тим сформувати лише список недостатньо, будинки потрібно прибрати і привести до ладу. У територіальних органів влади не завжди є така можливість. Ірина Ворожко, громадський активіст, запропонувала відновити практику створення студзагонів, які б допомогли відновити будинки. Ідею під час брифінгу оцінили позитивно, тож, скоріше за все, із початком навчального року до студзагонів запрошуватимуть молодь.
Зараз перселенців рятувальники зустрічають цілодобово. Ігор Парфьонов зауважує, що останнім часом кількість переселенців збільшилась, лише за останню добу прийняли близько 30 осіб. Проте під час зустрічей преселенців вночі виникають проблеми із розселенням приїжджих, а також перевезенням їх до місця ночівлі.
“І вдень, і вночі можемо за раз прийняти до 15 чоловік. Було б добре, якби перевізники підтримали нас транспортом, аби можна було розвезти людей хоча б від залізничного вокзалу, бо там найбільше зустрічаємо людей, до місця ночівлі” – говорить Ігор Парфьонов.
Проте житло вночі знайти теж не так швидко. Тож було б добре, якби у приватних готелях постійно був заброньований номер для переселенців, говорить Віта Атаманчук. У цьому напрямку вже ведеться робота.
Озвучили й проблему відсутності єдиного фонду, який би збирав грошову допомогу про переселенців, розповідає Ірина Ворожко.
“Постійно питають куди можна переслати гроші для переселенців. Давате зробимо якийсь рахунок єдиний чи фонд? Є бажаючі допомагати грошима”.
Віта Атаманчук відзначила, що збирати гроші можна було б і до благодійного фонду, який діє при Торгово-промисловій палаті. Потрібно визначити лише окрему статтю витрат, проте, можливо, розглядатимуться й інші варіанти.
Наразі також очікують підтримки громадськості. Переселенці потребують звичайних побутових речей, які можна принести до намета, що встановлений на площі Героїв Майдану або безпосередньо до обласного штабу.